Երևանի պատվիրակությունը մասնակցել է Լոնդոնում կայացած «EBRD Green Cities Mayors’ Meeting»-ին
Հունիսի 22-23-ը Լոնդոնում կայացած «EBRD Green Cities Mayors’ Meeting»-ը համախմբել էր քաղաքային զարգացման ոլորտի առաջնորդներին, միջազգային ֆինանսական հաստատությունների և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներին՝ քննարկելու ավելի կանաչ, դիմակայուն և կայուն քաղաքների զարգացման ուղիները։
Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Սոնա Թևանյանը և Երևանի կառուցապատման ներդրումային ԾԻԳ-ի տնօրեն Անետա Բաբայանը մասնակցել են միջոցառմանը, որի շրջանակում քննարկվել են քաղաքային զարգացման ծրագրերի ֆինանսավորման, իրականացման և միջազգային համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։
Հանդիպման կարևոր բաղադրիչներից էր մասնակից քաղաքների միջև փորձի փոխանակումը՝ ծրագրերի իրականացման, մոնիթորինգի և ֆինանսավորման ուղղություններով։ Մասնակիցները նաև ծանոթացել են Լոնդոնի մի շարք հաջողված քաղաքաշինական նախագծերի և կայուն զարգացման լուծումների։
Միջոցառումը հնարավորություն տվեց ծանոթանալ քաղաքային զարգացման առաջատար փորձին և ձևավորել նոր համագործակցային կապեր՝ ուղղված Երևանի զարգացման ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։

Делегация Еревана приняла участие в форуме мэров «Зелёные города ЕБРР» в Лондоне
В Лондоне 22–23 июня прошло заседание в рамках программы «Зелёные города ЕБРР» (EBRD Green Cities Mayors’ Meeting). Мероприятие объединило ведущих экспертов в сфере городского развития, представителей международных финансовых институтов и частного сектора. Главной темой обсуждения стали перспективы создания экологичных, устойчивых и комфортных для жизни городов.
В мероприятии приняли участие советник мэра Еревана Сона Теванян и руководитель офиса по реализации инвестиционных программ Анета Бабаян. В ходе форума обсуждались вопросы финансирования, реализации городских программ развития и расширения международного сотрудничества.
Особое внимание участники уделили обмену опытом в области мониторинга и реализации экологических инициатив. Участники также ознакомились с градостроительными проектами, успешно реализованными в Лондоне, а также с решениями в области устойчивого развития.
Участие в форуме позволило ознакомиться с передовым международным опытом в сфере городского развития, а также наладить новые партнёрские отношения для эффективной реализации программ развития Еревана.