«Երևանի զարգացման 2018-2022թթ. հնգամյա ծրագրի հաստատման մասին» որոշման նախագիծը կներկայացվի հանրային քննարկման
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի է ունեցել Երևանի քաղաքապետին կից Երևանի քաղաքային համայնքի զարգացման քառամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նիստը, որը վարել է Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Վահե Նիկոյանը: Նշվել է, որ խորհրդի կազմում կատարվել են որոշակի փոփոխություններ:
Խորհրդի անդամներին է ներկայացվել «Երևանի զարգացման 2018-2022թթ. հնգամյա ծրագրի հաստատման մասին» որոշման նախագիծը սահմանված կարգով հանրային քննարկման ներկայացնելու վերաբերյալ հարցը:
Նիստի ընթացքում փոխքաղաքապետը մանրամասն պատասխանել է խորհրդի անդամների կողմից բարձրացված բոլոր հարցերին: Վահե Նիկոյանն ընդգծել է նաև, որ պատրաստվում է ավագանու համապատասխան որոշում՝ խորհրդի անվան փոփոխության վերաբերյալ:
Խորհրդի անդամները միաձայն քվեարկությամբ որոշել են ծրագրի նախագիծը սահմանված կարգով ներկայացնել հանրային քննարկման:

Проект решения «Об утверждении пятилетней программы развития Еревана на 2018-2022гг.» будет представлен на общественное обсуждение
28.09.2017
В мэрии Еревана состоялось заседание совета по управлению четырёхлетней программой развития и годовым бюджетом города Ереван при мэре Еревана, которое вёл заместитель мэра Ваге Никоян. Было отмечено, что в состав Совета внесены изменения. Членам Совета был представлен вопрос о вынесении на общественное обсуждение проекта решения «Об утверждении пятилетней программы развития Еревана на 2018-2022гг».
В ходе заседания заместитель мэра подробно ответил на все вопросы членов совета. Ваге Никоян также подчеркнул, что подготавливается соответствующий проект решения Совета старейшин Еревана относительно изменения названия Совета.