Երևանից ժամանած բժիշկները բուժծառայություններ են մատուցել Ստեփանակերտի բուժհաստատություններում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակության՝ Արցախի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում այս անգամ ևս Ստեփանակերտ էին այցելել Երևանի բուժհաստատությունների անվանի բժիշկներ:
Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաքում գտնվող Երևան քաղաքի գլխավոր սրտաբան Պարունակ Զելվեյանը, գլխավոր մանկական վիրաբույժ Նիկոլայ Դալլաքյանը, գլխավոր մաշկաբան Կարեն Բաբայանը, գլխավոր օնկոլոգ-քիմիաթերապևտ Հայկուհի Գյոկչյանը և մի շարք այլ բժիշկ-մասնագետներ տեղերում կազմակերպել են 275 հիվանդների անվճար հետազոտություն և խորհրդատվություններ, նաև իրականացրել են 8 անհրաժեշտ վիրահատական միջամտություններ:
Պաշտոնական այցի շրջանակում Ստեփանակերտում գտնվող Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչության պետ Կամսար Բաբինյանը, Երևանի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Սերգեյ Մկրտչյանն ու ավագանու Ֆինանսավարկային և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Արմեն Երեմյանը Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությանն են փոխանցել Երևանից բերված 50 անվանում անհրաժեշտ դեղորայքն ու բժշկական պարագաները:

Прибывшие из Еревана врачи оказали медицинские услуги в медицинских учреждениях Степанакерта
В рамках официального визита делегации во главе с мэром Еревана Тароном Маргаряном в Республику Арцах, по традиции, Степанакерт посетили также известные врачи из ереванских медицинских учреждений.
Находящийся в столице Республики Арцах главный кардиолог Еревана Парунак Зелвеян, главный детский хирург Николай Даллакян, главный дерматолог Карен Бабаян, главный химиотерапевт Айкуи Гекчян и ряд других специалистов на местах организовали бесплатные исследования и консультации 275 пациентов, а также провели 8 операций.
В рамках официального визита находящийся в Степанакерте начальник управления здравоохранения аппарата мэрии Еревана Камсар Бабинян, руководитель фракции «Республиканская партия» в Совете старейшин Еревана Сергей Мкртчян и председатель постоянной комиссии по финансово-кредитным и экономическим вопросам Совета старейшин Армен Еремян передали министерству здравоохранения Республики Арцах 50 наименований лекарств и другие необходимые материалы.