Երևանում անցկացվեց CORLEAP-ի 14-րդ տարեկան հանդիպումը
Արևելյան գործընկերության տարածաշրջանային և տեղական իշխանությունների համաժողովի (CORLEAP) 14-րդ տարեկան հանդիպումն այս տարի հյուրընկալել էր Երևանը: Վեհաժողովի ընթացքում քննարկվել են ԵՄ-ի նոր ռազմավարական մոտեցումը Սևծովյան տարածաշրջանի նկատմամբ, Արևելյան գործընկերության երկրների մեջ ապակենտրոնացման ընթացիկ վիճակը, ինչպես նաև CORLEAP-ի 2025-2029թթ. գործողությունների ծրագրի քննարկումն ու ընդունումը:
Համաժողովի շրջանակում ողջույնի խոսքով հանդես են եկել Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանն ու Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը:

В Ереване состоялось 14-е ежегодное заседание «CORLEAP»
В Ереване прошло 14-е ежегодное заседание Конференции региональных и местных властей Восточного партнёрства (CORLEAP).
В ходе встречи участники обсудили новый стратегический подход Европейского союза к укреплению сотрудничества в Черноморском регионе, текущее состояние децентрализации в странах Восточного партнёрства, а также утвердили План действий «CORLEAP» на 2025–2029 годы.
С приветственными речами выступили заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян и глава фракции «Гражданский договор» в Совете старейшин Еревана Армен Галджян.