Երևանում բացվել է Ուրուգվայի ազգային հերոս Խոսե Խերվասիո Արտիգասի կիսանդրին
Երևանի ավագանու որոշմամբ Ուրուգվայի հրապարակում տեղադրվել է Ուրուգվայի ազգային հերոս Խոսե Խերվասիո Արտիգասի կիսանդրին: Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանն ու Հայաստանում Ուրուգվայի Արևելյան Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սիլվանա Լեսկա Բարոլինին:
Երևանի փոխքաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ կարևոր այս նախաձեռնությունը երկու երկրների ժողովուրդների միջև հաստատված ջերմ բարեկամության ու փոխադարձ հարգանքի ևս մեկ վկայությունն է:
Լևոն Հովհաննիսյանը նաև տեղեկացրել է, որ Երևանի և Ուրուգվայի մայրաքաղաք Մոնտեվիդեոյի միջև քույր քաղաքներ հռչակվելու մասին համաձայնագիրն արդեն պատրաստ է ստորագրման:

В Ереване установлен бюст национального героя Уругвая Хосе Гервасио Артигаса
По решению Совета старейшин Еревана на площади Уругвая состоялось торжественное открытие бюста национального героя Восточной Республики Уругвай Хосе Гервасио Артигаса. В официальной церемонии приняли участие заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян и Чрезвычайный и Полномочный Посол Уругвая в Республике Армения Сильвана Леска Баролин.
Заместитель мэра Еревана выразил уверенность, что эта инициатива служит очередным свидетельством тёплых дружественных отношений и взаимного уважения между народами двух стран.
Левон Оганнисян также сообщил, что проект соглашения о побратимстве между Ереваном и столицей Уругвая, Монтевидео, уже подготовлен к подписанию.