Երևանում ընթանում է սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը
Ապրիլի 4-5-ը Երևանում անցկացվում է սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկությունը: Պաշտոնական բացման արարողությանը մասնակցել է Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանը:
Գավաթի այս խաղարկությանը աշխարհի 15 երկրից մասնակցում է 270 մարզիկ։
2022 և 2023 թվականներին Երևանն ընդունել է սամբոյի պատանիների, դեռահասների և երիտասարդների աշխարհի առաջնությունները։ Սամբոյի Հայաստանի ֆեդերացիան բարձր մակարդակով է անցկացրել մրցաշարերը և արժանացել գավաթի խաղարկության մշտական ընդունող երկիր լինելու պատվին։
Քաղաքապետի առաջին տեղակալը հաղթողներին հանձնել է մեդալները, հաջողություններ մաղթել մարզիկներին ընթացող մրցաշարում: Սամբոյի աշխարհի գավաթի խաղարկության մրցումային առաջին օրը հայ մարզիկները նվաճել են 9 մեդալ:

В Ереване проходит чемпионат мира по самбо
4-го и 5-го апреля в Ереване проходит чемпионат мира по самбо. Первый заместитель мэра Армен Памбухчян присутствовал на официальной церемонии открытия.
В этом чемпионате приняло участи 270 спорсменов из 15 стран.
В 2022-м и 2023-м годах в Ереване прошли чемпионаты по самбо среди юниоров, среди подростков и среди молодежи. Федерация самбо Армении провела спортивные мероприятия на высоком уровне и удостоилась чести стать постоянной страной, принимающей чемпионат мира по самбо.
Первый заместитель мэра вручил медали победителям, пожелал удачи всем участникам соревнования. В первый день чемпионата армянские самбисты завоевали 9 медалей.