Եռօրյա աշխատաժողով՝ Երևանի ենթակայության դպրոցների տնօրենների մասնակցությամբ
Հոկտեմբերի 30-ից նոյեմբերի 1-ն անցկացվող եռօրյա աշխատաժողովը մեկ հարկի տակ էր հավաքել Երևանի ենթակայության դպրոցների տնօրեններին։ Աշխատաժողովին մասնակցել է նաև Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը: Քննարկումների ընթացքում մասնակիցներն անդրադարձել են  կրթության ոլորտը կարգավորող օրենսդրական ակտերին ու Կրթության պետական տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող տեսչավորման գործընթացի առանձնահատկություններին, բարձրացվել են նաև ուսումնական գործընթացի մասնակիցների բարեվարքությանն առնչվող հարցեր:
Խոսելով նախաձեռնված բարեփոխումների մասին՝ ոլորտի պատասխանատուները ներկայացրել են աշխատանքային իրավունքին առնչվող իրավակարգավորումները, առաջնորդության արդի պատկերացումները։
Աշխատաժողովի նպատակն է բարելավել դպրոցների կառավարման արդյունավետությունն ու նպաստել կրթության որակի բարձրացմանը։

Трехдневный семинар для руководителей образовательных учреждений Еревана
С 30 октября по 1 ноября в Ереване состоялся трехдневный семинар, с участием директоров школ Еревана. В мероприятии принял участие заместитель мэра Левон Оганнисян.
В ходе обсуждений участники рассмотрели действующие нормативно-правовые акты, регулирующие сферу образования, особенности проведения проверок Государственным инспекционным органом по образованию, а также вопросы, связанные с обеспечением соблюдения этических норм участниками образовательного процесса.
Говоря о проводимых реформах, представители сферы представили информацию о новых положениях в области трудового законодательства, а также об актуальных подходах к лидерству.
Цель семинара — повышение эффективности управления школами и улучшение качества образования в столице.