«Գլխացավերի վարման արդի մոտեցումները» խորագրով միջազգային գիտաժողով՝ Երևանում
Այս օրերին մայրաքաղաքում անցկացվում է «Գլխացավերի վարման արդի մոտեցումները» խորագրով միջազգային գիտաժողովը, որը նվիրված է բժշկական գիտությունների դոկտոր, նյարդաբանության պրոֆեսոր, գիտնական Յես Օլեսենին:
Բժշկագիտական և առողջապահական բարեփոխումներին ուղղված միջազգային գիտաժողովին մասնակցում են 1000-ից ավելի բժիշկներ:
Առողջապահության ոլորտի հայ մասնագետների հետ իր փորձով և գիտական ուսումնասիրություններով է կիսվել Յես Օլեսենը:
Գիտաժողովին զուգահեռ անցկացվում է նաև Healhcare (հիլսքեըր) EXPO Armenia 2024 առողջապահական ցուցահանդես, որին մասնակցում են ավելի քան 150 ընկերություններ:
Աշխարհահռչակ գիտնականի այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող Ավան բժշկական կենտրոնում վերաբացվեց Յես Օլեսենի անունով ախտորոշիչ սենյակ:

Международная конференция «Современные подходы к лечению головной боли» в Ереване
В эти дни в столице проходит международная конференция «Современные подходы к лечению головной боли», посвященная доктору медицинских наук, профессору неврологии, ученому Йесу Олесену.
В международной конференции по медицинской науке и реформе здравоохранения принимает участие более 1000 врачей.
Йес Олесен поделился своим опытом и научными исследованиями с армянскими медиками.
Одновременно с конференцией проводится также выставка здоровья HealthCare EXPO Армения 2024, в которой принимаeт участие более 150 компаний.
В рамках визита всемирно известного ученого в муниципальном медицинском центре Аван вновь открылся диагностический кабинет имени Йеса Олесена.