Գործարկվել են Երևանում կառուցված ջրի մաքրման նոր կայանն ու աղբաորսիչ սարքերը
Երևանում կառուցված նոր կայանն ու աղբաորսիչ սարքերը կկանխեն աղբի մուտքն ու կուտակումը Գետառ և Հրազդան գետերում: Դրանց գործարկմանը ներկա է եղել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը:
Ջրի նախնական կենսաբանական մաքրման կայանը, որն իր տեսակով առաջինն է մայրաքաղաքում, նաև զտում է ջուրը, որի շնորհիվ խոշոր և մանր տրամաչափի աղբը այլևս չի կուտակվելու. օդային շատրվանացման (աէրացիայի) շնորհիվ լուծվում է նաև հոտի խնդիրը:
Աղբաորսիչ սարքերը տեղադրվել են Շենգավիթ վարչական շրջանում ու Դավթաշենի և Կիևյան կամուրջների միջանկյալ հատվածում: Մաքրման կայանի ու աղբաորսիչ երկու սարքերի կառուցման համար պետական ու համայնքային բյուջեից ընդհանուր առմամբ 368 մլն դրամ է հատկացվել:

Введены в эксплуатацию построенные в Ереване новые водоочистные сооружения и улавливатели мусора
Построенные в Ереване новая  водоочистная станция и улавливатели мусора предотвратят попадание и скопление мусора в реках Гетар и Раздан. На открытии водоочистных сооружений присутствовал мэр Еревана Тигран Авинян.
Первая в столице станция предварительной биологической очистки воды также фильтрует воду, благодаря чему больше не будет скапливаться крупный и мелкий мусор, а благодаря распылению воздуха (аэрации) решается и проблема запаха.
Устройства для сбора мусора установлены в административном районе Шенгавит и на участке  между  Давташенским и Киевским мостами. На строительство водоочистной станции и двух мусороулавливателей из государственного и муниципального бюджетов выделено 368 млн драмов.