Համաքաղաքային շաբաթօրյակին և ծառատունկին մասնակցել է ավելի քան 17 հազար 500 կամավոր
Մայրաքաղաքում անցկացված համաքաղաքային շաբաթօրյակի և ծառատունկի ընթացքում ընդհանուր օգտագործման տասնյակ տարածքներ մաքրվեցին և նոր ծառերով համալրվեցին: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությանը միացել էին ինչպես քաղաքապետարանի ենթակայության, այնպես էլ մայրաքաղաքում գործող պետական կառույցները, այդ թվում՝ պաշտպանության նախարարությունը, ՀՀ ոստիկանությունը, Երևանի ավագանու անդամները, հասարակական կազմակերպությունները, մասնավոր ընկերությունները, ինչպես նաև հազարավոր բնակիչներ:
Աշխատանքներին ընդհանուր առմամբ մասնակցել է ավելի քան 17 հազար 500 կամավոր, ովքեր իրենց ներդրումն են բերել Երևանի մաքրության ապահովման և կանաչ տարածքների ընդլայնման հարցում: Սանմաքրման աշխատանքների ընթացքում օգտագործվել է 135 միավոր մեքենասարքավորում:
Աշնանային համաքաղաքային ծառատունկի ժամանակ վարչական բոլոր շրջաններում տնկվել է 20 հազար ծառ և 5 հազար թուփ:

В общегородском субботнике и посадке деревьев приняли участие более чем 17500 добровольцев
В ходе общегородского субботника и посадки деревьев, прошедших в столице, были очищены десятки территорий общего пользования и были посажены новые деревья. К инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна присоединились как структуры подведомственные мэрии, так и государственные структуры, в том числе министерство обороны РА, полиция РА, члены Совета старейшин Еревана, общественные организации, частные компании, а также тысячи жителей.
В работах, в общей сложности, приняли участие более чем 17 500 добровольцев, которые внесли свой вклад в обеспечение чистоты и расширения зеленых зон Еревана. В процессе санитарной очистки было использовано135единиц техники.
Во время осенней общегородской посадки деревьев во всех административных районах было посажено 20 тысяч деревьев и 5 тысяч кустарников.