Համայնքային ևս մեկ մարզադպրոց հիմնանորոգվեց ու կահավորվեց միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան. Տիգրան Ավինյանը մասնակցել է կառույցի բացմանը
18.07.2023
Երևանի թենիսի և բադմինթոնի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոցը հիմնանորոգված ու հարմարավետ պայմաններով իր դռները բացեց շուրջ 150 սաների առջև: Համայնքային կառույցը վերանորոգվել ու կահավորվել է միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան:
1975թ. հիմնադրված մարզօջախը տասնամյակներ շարունակ անմխիթար վիճակում էր: Այստեղ գործում են թենիսի, սեղանի թենիսի, վոլեյբոլի, հանդբոլի ու մինի ֆուտբոլի խմբեր:
Կյանքի կոչված նախագիծն իրագործելուց հետո մարզադպրոցն արդեն  հնարավորություն ունի ընդունելու 600-800 երեխայի:
Մարզումներն, ի դեպ, անվճար են:

Еще одна спортивная школа отремонтирована и обставлена в соответствии с международными стандартами: Тигран Авинян принял участие в открытии
18.07.2023
Ереванская детско-юношеская школа тенниса и бадминтона капитально отремонтирована, и соответствующие условия обеспечены для 150 воспитанников. Муниципальное заведение отремонтировано и оборудовано в соответствии с международными стандартами.
Спортивная школа была основана в 1975г. и в течение десятилетий оставалась без внимания. В настоящее время здесь действуют группыпо теннису, настольному теннису, воллейболу, гандболу и мини-футболу. После капитального ремонта школа сможет принять 600-800 учеников.