Համայնքն այս պահին մեծ ծավալով ուսումնասիրում և ընդունում է որոշումներ՝ մինչև 2021թ. հունվարի 1-ը հաշվառված ինքնակամ շինությունների վերաբերյալ
Երևանում տասնամյակներ շարունակ առանց համապատասխան թույլտվությունների և օրենսդրական պահանջների կառուցվել են ինքնակամ շինություններ, որոնք մինչ օրս մեծ խնդիր են ոչ միայն այն փաստացի տնօրինողների, այլև Երևանի համար։ Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ ներկայումս Երևանի քաղաքապետարանի կողմից մեծ ծավալով ուսումնասիրվում և ընդունվում են որոշումներ ինքնակամ շինությունների վերաբերյալ, որոնք հաշվառված են մինչև 2021թ. հունվարի 1-ը։
«Այս գործընթացում կարող են հայտնվել միջնորդ կազմակերպություններ, որոնք փորձում են նշված խնդիրների լուծումը վերագրել իրենց: Սիրելի երևանցիներ, խնդրում եմ չհավատալ նմանատիպ առաջարկներին, որովհետև վերջինները որևէ ազդեցություն չունեն և չեն կարող ունենալ այս որոշումների վրա: Ուղղակի ձեր դիմումները թարմացրեք, եթե ունեք այդպիսի դիմումներ, և վստահ եղեք, որ Երևանի քաղաքապետարանն ամբողջ ծավալով կդիտարկի հարցերն ու համապատասխան որոշումներ կկայացնի: Նշեմ նաև, որ սա չի նշանակում, որ բոլորը օրինականացվում են, սա նշանակում է, որ օրինականացվողների ծավալն այս շրջանում էականորեն մեծ է լինելու»,-ընդգծել է քաղաքապետը:
Երևանում նախատեսվում է կառուցել հավաքովի կոնստրուկցիաներով նոր մարզադաշտ: Ծրագիրը կյանքի կոչելու համար համայնքը գործակցում է միջազգային գործընկերների և խորհրդակցում ոլորտի մասնագետների հետ: Միջազգային չափանիշներին համապատասխան նոր մարզադաշտը կտեղավորի 1000-ից ավելի հանդիսատես և հնարավորություն կտա անցկացնել տարբեր մարզաձևերի մարզումներ ու միջազգային խոշոր մրցաշարեր:
Միջին նորոգման ավարտից հետո փողոցներում կիրականացվի նոր որակի գծանշում՝ թերմապլաստով: Գործընթացը կմեկնարկի այսօրվանից՝ Նոր Նորք վարչական շրջանում:
«Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկի հավաքակայանը կհամալրվի 8 նոր՝ հատուկ տեխնիկայով: Չորս աղբատար արդեն Երևանում է և տեխզննում անցնելուց հետո կհանձնվի շահագործման:

Община изучает и принимает решения по части самовольных строений, зарегистрированных до 1-го января 2021г.
Самовольные строения, построенные без соответствующих разрешений и законодательных требований, десятилетиями создают проблемы не только тем, кто ими фактически пользуется, но и самому городу. В ходе очередного рабочего совещания мэр Тигран Авинян сообщил, что в данный момент мэрия изучает большой объем самовольных построек, зарегистрированных до 1-го января 2021г., и принимает решения по их части.
Как отметил мэр, в этом процессе могут появиться организации-посредники, которые пытаются приписать решение проблем себе. Мэр призвал горожан не доверять подобным предложениям, так как они не влияют и не могут влиять на эти решения. Мэр призвал также граждан просто обновить свои заявления, если таковые имеются, и быть уверенными, что мэрия Еревана рассмотрит вопросы в полном объеме и примет соответствующие решения.
В мэрии Еревана предусматривается построить новый стадион со сборными конструкциями. С целью реализации программы община сотрудничает с международными партнерами и консультируется со специалистами сферы. Новый, отвечающий мировым стандартам стадион, будет вмещать более 1000 зрителей и даст возможность проводить тренировки разных видов спорта и международные турниры.
После завершения ремонта разметка на улицах будет проводиться термопластом, что обеспечивает более высокое качество. Процесс начинается с сегодняшнего дня с административного района Нор Норк.
Парк муниципальной компании «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» пополнится 8 единицами новой техники. Четыре мусоровоза уже в Ереване и после прохождения техосмотра будут сданы в эксплуатацию.