Հանդիսավորությամբ բացվել են Պարույր Սևակի 8 և 8/1 հասցեներում կառուցված բազմաբնակարան-բազմաֆունկցիոնալ շենքերը
ՀՀ Նախագահ, Երևանի պետական համալսարանի շրջանավարտների միավորման հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ միասին մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում ներկա է գտնվել «ԵՊՀ շրջանավարտների միավորում» հասարակական կազմակերպության «Մատչելի բնակարան երիտասարդ գիտնականներին և ստեղծագործական միությունների անդամներին» բնակարանային ապահովության սոցիալական ծրագրի շրջանակում կառուցված բազմաբնակարան-բազմաֆունկցիոնալ շենքի պաշտոնական բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Հանրապետության ղեկավարն ու Երևանի քաղաքապետը շրջել են շենքային համալիրում, այցելել շահառուների բնակարաններ, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և բնակարանային պայմաններին: Վերոնշյալ ծրագրի շրջանակում բնակարան ձեռք բերելու հնարավորություն է ստացել 291 շահառու: Մայրաքաղաքի Պարույր Սևակի 8 և 8/1 հասցեներում կառուցված ժամանակակից ճարտարապետական լուծումներով բազմաբնակարան-բազմաֆունկցիոնալ շենքային համալիրի բնակարանները շուկայականից զգալի ցածր գներով տրամադրվել են վերոհիշյալ թիրախային խմբերի երիտասարդ մասնագետներին: Բազմաբնակարան շենքերի կառուցման և սպասարկման համար նախատեսված հողամասն ունի 9800 քմ. ընդհանուր մակերես: Բնակելի համալիրը բաղկացած է երկու մասնաշենքից: Բնակարանները շահառուներին են հանձնվել ամբողջությամբ վերանորոգված: Համալիրի կառուցապատման ընդհանուր մակերեսը կազմում է 38846 քմ: Համալիրի հարակից տարածքը՝ շուրջ 7110 քմ. ընդհանուր մակերեսով, ամբողջությամբ բարեկարգվել է, կառուցվել են նոր կոմունիկացիոն համակարգեր, իրականացվել են կանաչապատման աշխատանքներ: Շենքն ունի արտաքին լուսավորություն:
Բնակարանաշինական ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 5,844,049,904 ՀՀ դրամ: Ծրագրի իրականացման ընթացքում ստեղծվել են ավելի քան 800 աշխատատեղեր:

В торжественной обстановке сданы в эксплуатацию многоквартирные-многофункциональные здания
Президент РА, председатель Совета попечителей Объединения выпускников Ереванского государственного университета Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном в столичном административном районе «Канакер-Зейтун» присутствовал на торжественной церемонии официального открытия многоквартирного многофункционального здания, построенного в рамках социальной программы жилищного обеспечения «Доступную квартиру молодым ученым и членам творческих союзов» общественной организации «Объединение выпускников ЕГУ».
Президент Республики и мэр Еревана обошли комплекс зданий, посетили квартиры бенефициаров, ознакомился с выполненными работами и созданными жилищными условиями. В рамках вышеуказанной программы возможность приобрести квартиру получил 291 бенефициар. Построенные в столице по адресам ул. Паруйра Севака 8 и 8/1 квартиры многоквартирного многофункционального комплекса зданий с современными архитектурными решениями по ценам значительно ниже рыночных предоставлены молодым специалистам вышеуказанных целевых групп. Общая площадь земельного участка, предусмотренного для строительства и обслуживания многоквартирных зданий, составляет 9800 кв. метров. Жилой комплекс состоит из двух корпусов. Квартиры сданы бенефициарам «под ключ». Общая площадь застройки комплекса составляет 38846 кв. метров. Прилегающая к комплексу территория общей площадью около 7110 кв. метров полностью благоустроена, сооружены новые коммуникационные системы, осуществлены работы по озеленению. Здание имеет внешнее освещение. Общая стоимость программы жилищного строительства составила 5,844,049,904 драмов. В процессе осуществления программы создано более 800 рабочих мест.