Հանրային քննարկում՝ Երևան քաղաքի 2026թ. բյուջեի, զարգացման ծրագրի, տեղական տուրքերի և վճարների դրույքաչափերի, դրանց արտոնությունների վերաբերյալ
28.11.2025
Երևանի 2026թ. բյուջեի և զարգացման տարեկան ծրագրի, համայնքում տեղական տուրքերի ու վճարների դրույքաչափերի, դրանց արտոնությունների մասին ավագանու որոշման նախագծերի վերաբերյալ Երևանի քաղաքապետարանում անցկացվել է հանրային բաց լսում, որին մասնակցել են՝ քաղաքի խնդիրներով հետաքրքրված քաղաքացիներ ու հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Հանդիպումը վարող Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը, շնորհակալություն հայտնեց հանրային քննարկման բոլոր մասնակիցներին՝ իրենց հետաքրքրվածության և ակտիվության համար:
Քննարկմանը ներկա էին նաև վերոհիշյալ նախագծերը մշակող ստորաբաժանումների, ինչպես նաև որոշ ոլորտային ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:
Ելակետային հարցադրումներ և առաջարկներ են հնչել վերոհիշյալ բոլոր նախագծերի վերաբերյալ, մասնավորապես, քննարկման մասնակիցներն անդրադարձել են քաղաքաշինական ոլորտին վերաբերող խնդիրներին, որոնց առումով ոլորտային պատասխանատուների կողմից տրամադրվել է մանրամասն պարզաբանում:

Общественное обсуждение бюджета Еревана на 2026 год, программ развития, а также местных сборов, платежей и предоставляемых льгот
28.11.2025
В мэрии Еревана прошло публичное открытое слушание по проектам решений Совета старейшин о бюджете и годовой программе развития города на 2026 год, ставках местных налогов и сборов, а также предусмотренных льготах. В обсуждении приняли участие граждане, активно интересующиеся вопросами городского развития, а также представители общественных организаций.
Заседание вел заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян, который поблагодарил всех участников за проявленный интерес и активность.
В слушании приняли участие представители ведомств, ответственных за разработку представленных проектов, а также отдельных управлений.
По всем проектам были озвучены вопросы и предложения. В частности, участники обсуждения обсудили темы градостроительной сферы, по которым представители соответствующего управления дали подробные разъяснения.