Հանրային քննարկումից հետո Երևանի 2021թ. բյուջեի, զարգացման ծրագրի հաշվետվությունները կներկայացվեն ավագանու հաստատմանը
25.02.2022
Մայրաքաղաքի բնակիչները 15 օր շարունակ հնարավորություն ունեին ծանոթանալու Երևանի 2021թ. զարգացման ծրագրով իրականացված աշխատանքների և բյուջեի կատարման հաշվետվություններին ու ներկայացնել առաջարկներ:
Քաղաքապետարանում անցկացված բաց լսումներին մասնակցել է 3 քաղաքացի: Բարձրացված հարցերը շրջակա միջավայրի պահպանության, մասնավորապես գետերի հուների մաքրման վերաբերյալ էին:
Մանրամասն ներկայացնելով քաղաքապետարանի կողմից նախորդ տարի ձեռնարկված միջոցառումները՝ նշվել է նաև, որ այս տարի նախատեսվում է նոր գործիքների ներդրում:
Անդրադառնալով առցանց դիմումներին՝ նշվել է, որ ստացված առաջարկները հաշվետվությունների ձևաչափի մասին են եղել:
Հանդիպումը վարող, քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ համայնքը կարևորում ու հաշվի է առնում բնակիչների կողմից բարձրացվող մտահոգությունները և այս տարի մի շարք ոլորտներում նախատեսում է բարեփոխումների նոր համալիր ծրագրեր:
Ամոփոփելով լսումների արդյունքները՝ Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի անդամների որոշմամբ նախագծերը կներկայացվեն ավագանու քննարկմանը:

После публичных обсуждений отчеты по части бюджета Еревана 2021г. и программы развития будут представлены на рассмотрение Совета старейшин
Жителям Еревана было дано 15 дней на ознакомление с отчетами о мероприятиях, осуществленных в рамках Программы развития Еревана 2021г. и исполнения бюджета в указанном году, а также на представление предложений.
В открытом слушании, организованном в мэрии, приняло участие трое граждан. Поднятые вопросы относились к защите окружающей среды, в частности, очистке русел рек.
Был представлен подробный отчет о работах, осуществленных мэрией в предыдущем году, а также отмечено, что в этом году планируется ввести новые инструменты.
Первый заместитель мэра Левон Оганнисян, который провел совещание, подчеркнул, что община принимает во внимание проблемы, беспокоящие граждан, а также подчеркнул, что в различных сферах запланированы новые комплексные программ, нацеленные на улучшение качества услуг.
Обобщив результаты слушаний, члены Совета по управлению пятилетней программой развития и годового бюджета при мэре Еревана приняли решение представить отчеты на рассмотрение Совета старейшин.