Հարգանքի տուրք` երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
Ազգային, պետական-քաղաքական գործիչ, 2000-2007թթ. ՀՀ վարչապետ, երջանկահիշատակ Անդրանիկ Մարգարյանի ծննդյան օրը՝ հունիսի 12-ին, կրկին մարդաշատ էր Կոմիտասի անվան այգու պանթեոնը: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի, ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության այլ անդամների ուղեկցությամբ այցելել է Կոմիտասի անվան այգու պանթեոն՝ հարգանքի տուրք մատուցելու պետական, քաղաքական գործչի հիշատակին:
Մատուցվել է հոգեհանգստի կարգ և կատարվել խնկարկում: Ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել Անդրանիկ Մարգարյանի շիրիմին:

12-го июня, в день рождения национального государственного деятеля, премьер-министра РА 2000-2007гг. Андраника Маргаряна,  пантеон парка имени Комитаса вновь был многолюдным.
Президент РА Серж Саргсян в сопровождении президента НКР Бако Саакяна, мэра Еревана Тарона Маргаряна и высшего руководства страны посетил пантеон парка имени Комитаса, воздал дань уважения памяти государственного, политического деятеля.
Была отслужена священная литургия, после чего присутствующие возложили цветы к могиле Андраника Маргаряна.