Հարգանքի տուրք` ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի հիշատակին
ՀՀ երջանկահիշատակ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան 9-րդ տարելիցի կապակցությամբ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, երկրի բարձրագույն ղեկավարության այլ անդամներ և հարյուրավոր քաղաքացիներ այցելել են Կոմիտասի անվան այգու պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել պետական, քաղաքական մեծ գործչի հիշատակին:
Հայ Առաքելական եկեղեցու սպասավորների կողմից երջանկահիշատակ վարչապետի շիրիմի մոտ մատուցվել է հոգեհանգստյան կարգ: Այնուհետ ներկաները ծաղիկներ են խոնարհել երջանկահիշատակ վարչապետի շիրիմին ու խնկարկել Անդրանիկ Մարգարյանի հոգու հանգստյան համար:
Առանձնակի կարևորելով այն մեծ սերն ու հարգանքը, որ Անդրանիկ Մարգարյանը տածել է յուրաքանչյուր հայ մարդու հանդեպ, ներկաները նշել են, որ այսօր այն փոխադարձվում է ժողովրդի կողմից՝ նրա հիշատակի հանդեպ ունեցած խորին ակնածանքով: Պատմելով կուսակցական սիրելի առաջնորդի մասին ունեցած հիշողությունները՝ ներկաներից շատերը նշել են, որ Անդրանիկ Մարգարյանի պատգամը սերունդներին հստակ էր՝ ձեռք ձեռքի և ուս ուսի տված, հաղթահարելով բոլոր դժվարությունները, հզորացնել տարածքով թեկուզ փոքր, բայց արժեքային համակարգով Հայոց մեծ Հայրենիքը:

Дань уважения памяти премьер-министра РА Андраника Маргаряна
По случаю 9-ой годовщины со дня смерти премьер-министра РА Андраника Маргаряна, президент РА Серж Саргсян, премьер-министр РА Овик Абраамян, мэр Еревана Тарон Маргарян, другие члены высшего руководства страны и сотни граждан посетили пантеон имени Комитаса, чтобы почтить память великого государственного, политического деятеля.
Служители армянской апостольской церкви отслужили священную литургию, после чего присутствующие возложили цветы к могиле Андраника Маргаряна.
Особо подчеркнув ту любовь и уважение, которые Андраник Маргарян питал к каждому армянину, присутствующие отметили, что люди и сегодня отвечают ему взаимностью и относятся к памяти о нем с глубоким уважением. Делясь воспоминаниями об уважаемом партийном лидере, многие из присутствующих отметили, что завет Андраника Маргаряна поколениям- плечом к плечу преодолевая все трудности, укреплять нашу Великую Родину-Армению.