«Իմ սրտի մայրաքաղաք» խորագրով միջոցառում` «Հայաստանի կույրերի միավորում»-ում
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության աջակցությամբ «Հայաստանի կույրերի միավորում» հասարակական կազմակերպությունում կայացել է «Իմ սրտի մայրաքաղաք» խորագրով միջոցառում: Սա մի նախաձեռնություն է, որի հիմքում տեսողական խնդիրներ ունեցող անձանց ինտեգրմանն ու զբաղվածության ապահովմանը նպաստելն է:
Համույթի առաջին և երկրորդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող 42 անդամները մի շարք մրցույթների դափնեկիր են. համերգներով հանդես են եկել ՌԴ-ում, Լատվիայում, Լիտվայում, Բելառուսում, Ուկրաինայում, Վրաստանում, Բուլղարիայում և Հայաստանի գրեթե բոլոր մարզերում:
Ծրագրի ընդհանուր գաղափարը ներառական երաժշտարվեստի զարգացումն է: Միջոցառման նպատակը համույթում ընդգրկված երգիչ-երաժիշտների, անհատ ստեղծագործողների ճանաչելիությունը խթանելն է՝ հնարավորություն տալով սոցիալական աջակցության կարիք ունեցող ընտանիքներին, բնակչության տարբեր խոցելի խմբերին՝ հանրության մշակութային կյանքի մասնակիցը դառնալու։

Мероприятие «Столица моего сердца» в «Армянском обществе слепых»
При поддержке управления по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана в организации «Армянское общество слепых» состоялось мероприятие «Столица моего сердца». Это инициатива, основанная на содействии интеграции и трудоустройству людей с нарушениями зрения.
42 члена ансамбля - инвалиды первой и второй групп, являются лауреатами ряда конкурсов: хор выступил с концертами в России, Латвии, Литве, Белоруссии, Украине, Грузии, Болгарии и почти во всех регионах Армении.
Общая идея проекта — развитие инклюзивности музыкального искусства. Цель мероприятия – способствовать признанию певцов и музыкантов, входящих в состав ансамбля, отдельных исполнителей, предоставляя возможность семьям, нуждающимся в социальной поддержке, различным уязвимым слоям населения, быть вовлеченными в культурную жизнь города.