Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Հայ մանուկ» ծրագրի երրորդ վիճակահանությանը
«Հայ» ասոցիացիայի «Հայ մանուկ» ծրագրի շրջանակում ևս 152 ամուսնական զույգեր բարերարների աջակցությամբ հնարավորություն կունենան երեխա ունենալու համար դիմել բժշկական միջամտության: Բարեգործական ծրագրի երրորդ վիճակահանությանը մասնակցել են Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, օրենսդիր, գործադիր մարմնի ներկայացուցիչներ, ավագանու անդամներ, հյուրեր:
«Հայ մանուկ»-ը նախագիծ է, որն օգնում է ամուսնական զույգերին, ովքեր չունեն բավարար միջոցներ, բժշկական դժվարամատչելի ծառայությունների օգնությամբ երեխա ունենալ:
Ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին՝ քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության հեղինակներին կարևոր այս գաղափարը ծրագիր դարձնելու համար:
«Հատկապես վերջին իրադարձություններից հետո շատ կարևոր է, որ հայ ըտանիքներում որքան հնարավոր է շատ լսվի մանկան ճիչը: Այս ուղղությամբ պետությունը, համայնքը ևս ունեն մի շարք ծրագրեր ու նախաձեռնություններ»,- նշել է քաղաքապետը:

Мэр Грачья Саргсян присутствовал на третьей жеребьевке программы «Ай манук»
В рамках программы «Ай манук» («Армянский малыш») ассоциации «Ай» еще 152 семейные пары получат возможность обратиться к помощи врачей, чтобы стать родителями. В третьей жеребьевке благотворительного проекта приняли участие мэр Еревана Грачья Саргсян, представители законодательных и исполнительных органов, члены Совета старейшин, гости.
Проект «Ай манук» помогет бездетным парам, не имеющим достаточно средств, чтобы при помощи дорогостоящих медицинских услуг родить ребенка.
Приветствуя участников, мэр выразил благодарность инициаторам проекта за реализацию такой важной программы.
«Очень важно, особенно в свете последний событий, чтобы в армянских семьях почаще слышались детские голоса. В этом направлении государство, община также имеют ряд программ и инициатив»,- подчеркнул мэр.