Քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը շնորհավորել է լեգենդար մարզիկ Ալբերտ Ազարյանին
Օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն, 20-րդ դարի լավագույն հայ մարզիկ Ալբերտ Ազարյանին ծննդյան տարեդարձի առթիվ շնորհավորելու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն այցելել է նրա անունը կրող մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոց:
Քաղաքապետ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել հայկական ու համաշխարհային մարմնամարզության լեգենդին՝ մարզական բացառիկ նվաճումների և ոլորտի զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար՝ մաղթելով քաջառողջություն:
Սպորտի 93-ամյա նվիրյալն այսօր էլ շարունակում է մարզվել՝ լավագույն օրինակ լինելով սերունդների համար, որոնք ձգտում են նմանվել նրան:

Мэр Грачья Саргсян поздравил легендарного спортсмена Альберта Азаряна
Трёхкратный чемпион Олимпийских игр, лучший армянский гимнаст 20-го века Альберт Азарян отмечает сегодня свой день рождения. Мэр Еревана Грачья Саргсян посетил сегодня Детско-юношескую школу гимнастики олимпийского резерва, носящую имя великого спортсмена, чтобы поздравить его.
Мэр поблагодарил легенду армянской и мировой гимнастики за исключительные достижения и вклад в развитие данного вида спорта, пожелал ему крепкого здоровья.
Сегодня 93-летний спортсмен продолжает тренироваться и служить примером для поколений, стремящихся быть похожими на него.