Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Եկատերինբուրգի գործընկերոջ հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Էրեբուն-Երևան 2797» տոնակատարությանը մասնակցելու նպատակով Երևան այցելած Եկատերինբուրգի քաղաքապետ Եվգենի Ռոյզմանի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին ու շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար` Տարոն Մարգարյանը բարձր է գնահատել Երևանի և Ռուսաստանի Դաշնության մարզերի ու քաղաքների միջև առկա հարաբերությունների ներկա մակարդակը՝ նշելով, որ դրանք տարեցտարի ավելի ու ավելի ընդգրկուն և բազմակողմ են դառնում:
«Համոզված եմ, որ Երևանը և Եկատերինբուրգը ևս համագործակցության լայն հնարավորություններ ու հեռանկար ունեն քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում փորձի փոխանակման առումով: Լիահույս եմ, որ մեր ջերմ ու բարի քաղաքի տոնին ձեր մասնակցությունը լրացուցիչ խթան կդառնա մեր քաղաքների միջև փոխգործակցության ձևավորման ու արդյունավետ զարգացման ուղղությամբ»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ջերմ ընդունելության համար` Եվգենի Ռոյզմանը ի դեմս Տարոն Մարգարյանի շնորհավորել է բոլոր երևանցիներին՝ մայրաքաղաքի տոնի առթիվ ու նկատել, որ շուրջ երեքհազարամյա պատմություն ունեցող Երևանն իրոք շատ ջերմ ու հյուրընկալ քաղաք է: Անդրադառնալով երկու քաղաքների համագործակցության հեռանկարին` Եկատերինբուրգի քաղաքապետը բարձր է գնահատել Երևանի գործընկերոջ համագործակցության պատրաստակամությունն ու կարևորելով երկու քաղաքների միջև փոխշահավետ գործակցության ծավալումը՝ ընդգծել է, որ կանի հնարավորը հարաբերությունների առավել սերտացման ուղղությամբ:
«Փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում գործակցության եզրերն իսկապես բազմազան են, և վստահեցնում եմ Ձեզ, պարոն քաղաքապետ, որ կանեմ հնարավորը երկուստեք գործընկերային հարաբերությունների առավել սերտացման ուղղությամբ»,- նշել է Եվգենի Ռոյզմանը: Երկու քաղաքապետերը պայմանավորվել են առաջին իսկ հնարավորության դեպքում առավել մանրամասն քննարկել փոխգործակցության հնարավոր ուղղությունները:

Mэр Тарон Маргарян встретился с коллегой из Екатеринбурга
Мэр Тарон Маргарян встретился с делегацией, возглавляемой мэром Екатеринбурга Евгением Ройзманом, прибывшей в Ереван с целью участия в празднествах «Эребуни-Ереван 2797». Поприветствовав гостя и выразив благодарность за визит, Тарон Маргарян высоко оценил уровень отношений между Ереваном и городами и областями РФ, отметив, что с каждым годом они становятся более многосторонними.
«Уверен, что Ереван и Екатеринбург имеют широкие возможности и перспективы сотрудничества в различных сферах городского хозяйства, а также в плане обмена опытом управления. Надеюсь, что ваше участие в празднике нашего теплого и доброго города станет дополнительным стимулом для формирования и эффективного развития сотрудничества между нашими городами»,-подчеркнул мэр.
Выразив благодарность за приглашение и теплый прием, Евгений Ройзман в лице Тарона Маргаряна поздравил всех ереванцев с Днем города и отметил, что Ереван действительно теплый и гостеприимный город. Говоря о перспективах сотрудничества между двумя городами, мэр Екатеринбурга высоко оценил готовность коллеги к сотрудничеству и подчеркивая формирование взаимовыгодного сотрудничества между двумя городами отметил, что сделает все возможное для укрепления отношений.
«В сферах, представляющих взаимный интерес, возможности сотрудничества многогранны и уверяю вас, господин мэр, что я сделаю все возможное для развития двусторонних партнёрских отношений»,-отметил Евгений Ройзман.
Мэры двух городов договорились при первой же возможности подробно обсудить возможные направления сотрудничества.