Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամ Վարդան Գարպետյանի հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Գլենդել քաղաքի քաղաքային խորհրդի անդամ Վարդան Գարպետյանի հետ:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետը կարևորել է ԱՄՆ-ում, և հատկապես հայաշատ Գլենդելում քաղաքի կառավարման մարմիններում մեր հայրենակիցների ակտիվ գործունեությունը, ինչը վստահաբար նպաստում է երկկողմ կապերի էլ ավելի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը:
«Երևանն ու Գլենդելը համատեղ ծրագրերի իրականացման հարցում մեծ ներուժ ունեն: Համոզված եմ, որ Դուք ևս, շահագրգռված լինելով երկու քաղաքների կապերի ընդլայնմամբ, Ձեր անմիջական մասնակցությունը կունենաք համատեղ ծրագրերի իրագործման հարցում»,-ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետին ջերմ հյուրընակալության և համագործակցության պատրաստակամության համար՝ Վարդան Գարպետյանը նշել է, որ, տարվա ընթացքում հաճախակի լինելով Երևանում, ամեն այցի ընթացքում նկատում ու արձանագրում է այն դրական փոփոխությունները, որոնք կատարվում են մայրաքաղաքում՝ հատկապես ընդգծելով ձևավորված անվտանգ քաղաքի մթնոլորտը, ինչը, վերջինի դիտարկմամբ, քաղաքային իշխանության հետևողական աշխատանքի արդյունք է: Քաղաքային տնտեսության բոլոր ոլորտներում կարևորելով Երևանի և հայաշատ Գլենդելի ակտիվ փոխգործակցությունը՝ Վարդան Գարպետյանն իր հերթին հավելել է, որ արդեն հաջորդ տարի, ստանձնելով Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնը, անելու է հնարավորը՝ կապերն էլ ավելի խորացնելու և համագործակցությունն ընդլայնելու համար:

Мэр Тарон Маргарян встретился с членом городского совета Глендейла Варданом Гарпетяном
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с членом городского совета Глендейла (Калифорния) Варданом Гарпетяном.
Поприветствовав гостя, мэр придал важность активной деятельности наших соотечественников в органах управления США, в частности Глендейла, что, несомненно, способствует дальнейшему укреплению и расширению двусторонних связей.
«В вопросе реализации совместных программ, Ереван и Глендейл имеют большой потенциал. Уверен, что Вы также, будучи заинтересованным в расширении связей между двумя городами, примете непосредственное участие в реализации совместных программ»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Выразив благодарность мэру за теплый прием и готовность к сотрудничеству, Вардан Гарпетян отметил, что каждый раз находясь в Ереване, замечает положительные изменения, которые являются результатом последовательной деятельности городских властей.
Подчеркнув важность активного взаимодействия между Ереваном и Глендейлом во всех сферах городского хозяйства, Вардан Гарпетян отметил, что уже в будущем году, вступив в должность мэра города Глендейл, будет способствовать дальнейшему углублению и расширению сотрудничества.