Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Կարրարա քաղաքի գործընկերոջ հետ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հյուրընկալել է «Էրեբունի-Երևան 2798» տոնակատարության միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած Իտալիայի Կարրարա քաղաքի քաղաքապետ Անջելո Զուբբանիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով Երևանի տոնին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ առավել քան պարտավորեցնող ու առանձնահատուկ է Երևանի առաջին քույր քաղաքի պատվիրակության մասնակցությունը Երևանի տոնին:
«Մենք իսկապես ուրախ ենք այս օրը Ձեզ կրկին մեր կողքին տեսնելու համար: Շուրջ հինգ տասնամյակ է, ինչ Երևանն ու Կարրարան քույր քաղաքներ են, ինչն իր հերթին նաև պարտավորեցնում է էլ ավելի սերտացնել երկուստեք փոխհարաբերություններն ու գործնական կապերը: Լիահույս եմ, որ տոնին Ձեր մասնակցությունը լրացուցիչ խթան կդառնա մեր քաղաքների միջև փոխգործակցության առավել ընդլայնման ուղղությամբ»,- նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և ջերմ ընդունելության համար` Կարրարայի քաղաքապետ Անջելո Զուբբանին, ի դեմս Տարոն Մարգարյանի, շնորհավորել է բոլոր երևանցիներին՝ մայրաքաղաքի տոնի առթիվ ու նկատել, որ շուրջ երեքհազարամյա պատմություն ունեցող Երևանն իրոք շատ ջերմ ու հյուրընկալ քաղաք է: Անդրադառնալով երկու քաղաքների համագործակցության հեռանկարին` Անջելո Զուբբանին բարձր է գնահատել Երևանի գործընկերոջ համագործակցության պատրաստակամությունն ու կարևորել երկու քաղաքների միջև փոխշահավետ գործակցության ընդլայնումը:
«Շատ ուրախ եմ կրկին գտնվելու դարավոր հարուստ պատմություն ունեցող մայրաքաղաքում, որն արդեն 2798 տարեկան է: Իսկապես կա գործակցության խթանման մեծ ներուժ, և մենք, հաշվի առնելով նաև հայ և իտալացի ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը, պետք է նոր թափ հաղորդենք մեր հարաբերություններին: Ի դեպ, պարոն քաղաքապետ, չեմ կարող չնշել, որ ամեն անգամ այցելելով Երևան` այն տեսնում եմ ավելի գեղեցկացած ու հարմարավետ, ինչը լավ գիտեմ, որ ամենօրյա աշխատանքի արդյունք է», - նշել է Անջելո Զուբբանին, ավելացնելով, որ տպավորված է Երևանի տոնական հանդերձանքով, ու ընդգծել է, որ պատրաստվում է ներկա գտնվել տոնական բոլոր միջոցառումներին, ընդ որում, ոչ թե որպես հյուր, այլ լիարժեք մասնակից:

Мэр Тарон Маргарян встретился с мэром города Каррара
Мэр Еревана Тарон Маргарян принял делегацию, возглавляемую мэром Каррары Анджело Зуббани, прибывшую в Ереван для участия в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2798».
Поблагодарив за принятие приглашения для участия в празднике Еревана, мэр Тарон Маргарян отметил, что участие делегации первого города-побратима Еревана является более, чем обязывающим и особенным.
«Мы действительно очень рады вновь видеть вас в этот день рядом с нами. На протяжении почти пяти десятилетий, Ереван и Каррара являются городами-побратимами, что в свою очередь обязывает сделать двусторонние взаимоотношения и деловые связи более тесными. Надеюсь, что ваше участие в празднике станет дополнительным стимулом для расширения взаимодействия между нашими городами»,-отметил Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за приглашение и теплый прием, мэр Каррары Анджело Зуббани, поздравил Тарона Маргаряна и всех ереванцев по случаю Дня города и отметил, что имеющий более чем трехтысячелетнюю историю Ереван действительно очень теплый и гостеприимный город. Коснувшись перспективы сотрудничества двух городов, Анджело Зуббани высоко оценил готовность Еревана к сотрудничеству и придал важность расширению взаимовыгодного сотрудничества между двумя городами.
«Я очень рад, что вновь нахожусь в столице с многовековой богатой историей, которой уже 2798 лет. В нашем сотрудничестве я вижу большой потенциал, и мы, учитывая вековую дружбу армянского и итальянского народов, должны придать новый импульс нашим отношениям»,- отметил Анджело Зуббани, добавив, что впечатлен праздничным оформлением Еревана. Он также подчеркнул, что планирует присутствовать на всех праздничных мероприятиях, и стать их полноценным участником.