Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հիշատակին
Վազգեն Սարգսյանի ծննդյան 55-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է Եռաբլուր պանթեոն: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի, Երկրապահ կամավորական միության նախագահ Մանվել Գրիգորյանի և բարձրաստիճան սպաների ու պանթեոն այցելած հազարավոր երկրապահների հետ միասին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Սպարապետի հիշատակին:
Ծաղիկներ են դրվել նաև Զորավար Անդրանիկ Օզանյանի, Հայաստանի հանրապետական կուսակցության հիմնադիր Աշոտ Նավասարդյանի շիրիմներին և Անհայտ զինվորի հուշաքարին:
Այնուհետ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ՀՀ վարչապետի, պաշտպանության նախարարի, ԵԿՄ վարչության նախագահի, երկրապահների և բազմաթիվ երևանցիների հետ միասին, հետևել է պատանի երկրապահների երդման հանդիսավոր արարողությանն ու դրան հաջորդած ցուցադրական ելույթներին:

Мэр Тарон Маргарян отдал дань уважения памяти Спарапета Вазгена Саргсяна
По случаю 55-летия Вазгена Саргсяна мэр Еревана Тарон Маргарян посетил пантеон Ераблур. Вместе с премьер-министром РА Тиграном Саргсяном, министром обороны РА Сейраном Оганяном, председателем Союза добровольцев еркрапа Манвелом Григоряном и другими официальными лицами мэр Тарон Маргарян отдал дань уважения памяти Спарапета.
Были возложены цветы к могилам полководца Андраника Озаняна, основателя Республиканской партии Армении Ашота Навасардяна и к памятнику Неизвестному солдату.
Затем мэр Тарон Маргарян, премьер-министр РА, министр обороны РА и председатель Союза добровольцев еркрапа наблюдали за торжественной церемонией принятия присяги юных еркрапа.