Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պարգևատրել է շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարի հաղթողներին
Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանի աջակցությամբ արդեն երրորդ անգամ մայրաքաղաքում անց է կացվում շախմատի օլիմպիական չեմպիոն, միջազգային կարգի գրոսմայստեր Կարեն Ասրյանի հիշատակին նվիրված շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարը: Երևանի հ. 171 հիմնական դպրոցում հուշամրցաշարի փակման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը, ինչպես նաև Կարեն Ասրյանի ծնողները:
Շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարում առաջին հորիզոնականը զբաղեցրել են Մալաթիա-Սեբաստիա, իսկ երկրորդ և երրորդ տեղերը Նոր Նորք և Արաբկիր վարչական շրջանների թիմերը: Մյուս վարչական շրջանների թիմերն էլ արժանացել են Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի պատվոգրերի:
Հուշամրցաշարի հաղթող Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիմին հանձնելով գավաթներն ու մեդալները, Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանը մաղթել է նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ:
Հարկ է նշել, որ Շախմատի օլիմպիական չեմպիոն, միջազգային կարգի գրոսմայստեր Կարեն Ասրյանի հիշատակին նվիրված շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարին մասնակցել են մինչև 8 տարեկան 48 դպրոցականներ, որոնք ներկայացրել են մայրաքաղաքի բոլոր 12 վարչական շրջանները: Նշենք նաև, որ փոքրիկ շախմատասերները մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում գործող շախմատի դպրոցների սաներ են:

Мэр Тарон Маргарян наградил победителей общегородского шахматного мемориального турнира среди школьников
При содействии мэрa Еревана, президента шахматной федерации Еревана Таронa Маргарянa, уже в третий раз в столице проходит общегородской шахматный мемориальный турнир среди школьников, посвященный памяти олимпийского чемпиона по шахматам, международного гроссмейстера Карена Асряна.
На торжественной церемонии закрытия турнира, которая проходила в ереванской основной школе N171, присутствовали мэр Еревана Тарон Маргарян, вице-президент шахматной федерации Армении Смбат Лпутян, а также родители Карена Асряна.
В общегородском шахматном мемориальном турнире первое место заняла команда административного района Малатия-Себастия, а 2-е и 3-е места соответственно заняли административные районы Нор Норк и Арабкир. Команды остальных административных районов удостоились благодарственных грамот шахматной федерации Еревана.
Команде административного района Малатия-Себастия, занявшей 1-ое место в шахматном мемориальном турнире, кубок и медали вручил мэр Еревана, президент шахматной федерации Еревана Тарон Маргарян и пожелал новых успехов и достижений.
Стоит отметить, что в общегородском шахматном мемориальном турнире, посвященном олимпийскому чемпиону по шахматам, международному гроссмейстеру Карену Асряну, приняли участие 48 школьников, которые представляли все 12 административных районов Еревана. Маленькие шахматисты являются воспитанниками шахматных школ административных районов столицы.