Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհավորել է զինծառայողներին գալիք տոների առթիվ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ զորամասեր, հանդիպել ժամկետային զինծառայողների հետ: Ողջունելով զինծառայողներին՝ քաղաքապետը շնորհավորել է նրանց Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ ու մաղթել բարի ծառայություն:
«Ինչպես գիտեք, արդեն երկու տարի է, ինչ բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդման շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանը նախաձեռնել ու ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ հաջողությամբ իրականացնում է հատկապես սահմանամերձ զորամասերում ծառայող երևանաբնակ զինծառայողների ծնողների զորամասեր այցերի կազմակերպումը: Սա ևս մեկ հնարավորություն է փաստելու, որ մենք մեր զինվորների ու նրանց ընտանիքների կողքին ենք: Եվ համոզված եղեք, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում մշտապես շարունակելու է լինել բանակի, զինվորի ու նրա ընտանիքի կողքին: Շնորհավորում եմ բոլորիդ գալիք տոների կապակցությամբ և մաղթում ձեզ բարի ծառայություն: Թող 2015 թվականը լինի խաղաղության տարի», - նշել է Տարոն Մարգարյանը:
Այնուհետ զորամիավորման հրամանատար, գեներալ-մայոր Իշխան Մաթևոսյանի ուղեկցությամբ քաղաքապետը շրջել է զորմասերում, ծանոթացել ծառայության պայմաններին, զրուցել զինծառայողների հետ: Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին մշտական ուշադրության և աջակցության համար՝ ժամկետային զինծառայողները վստահեցրել են, որ մեծ հպարտությամբ ու պատասխանատվությամբ են պաշտպանում հայրենիքի սահմանները: Այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետի կողմից զորամասին նվիրվել է համակարգիչ, հեռուստացույցներ, իսկ զինվորներին նաև ամանորյա նվերներ:

Мэр Тарон Маргарян поздравил военнослужащих с наступающими праздниками
Мэр Еревана Тарон Маргарян посетил воинские части министерства обороны РА, встретился с военнослужащими срочной службы. Поприветствовав военнослужащих, мэр Тарон Маргарян поздравил их по случаю праздников Нового года и Рождества и пожелал мирной службы.
«Как вы знаете, уже два года в рамках укрепления связи между армией и обществом, мэрия Еревана инициировала и вместе с министерством обороны РА организовывает визиты родителей военнослужащих срочной службы в приграничные воинские части. Это ещё одно свидетельство того, что мы рядом с солдатами и их семьями. Будьте уверены, что мэрия Еревана в рамках своих полномочий всегда будет рядом с армией, солдатами и их семьями. Поздравляю вас с наступающими праздниками и желаю мирной службы. Пусть 2015 год станет годом мира»,-отметил Тарон Маргарян.
В сопровождении командира армейского корпуса, генерала-майора Ишхана Матевосяна мэр обошёл воинские части, ознакомился с условиями, побеседовал с военнослужащими. Поблагодарив мэра Тарона Маргаряна за постоянное внимание и заботу, военнослужащие заверили, что с большой гордостью и ответственностью защищают границы отечества.
В рамках визита от имени мэра Еревана воинской части были подарены компьютер, телевизоры, а также новогодние подарки солдатам.