Մայրաքաղաքի 34 բեմերում վաղ առավոտից մեկնարկած տոնական միջոցառումները համախմբել էին տարբեր տարիքի ու նախասիրությունների հազարավոր մարդկանց: Տոնական օրը համաքաղաքացիների հետ անցկացնելու նպատակով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շրջել է մայրաքաղաքում: Շրջայցի ընթացքում քաղաքապետը եղել է գրեթե բոլոր բեմերի հարակից տարածքներում, հետևել է կազմակերպված միջոցառումների ընթացքին և շնորհավորել տոնի մասնակիցներին՝ Երևանի ծննդյան 2797-րդ տարեդարձի առթիվ: Շնորհակալություն հայտնելով Երևանն առավել հարմարավետ ու բարեկարգ դարձնելուն ուղղված ամենօրյա աշխատանքի համար` բնակիչները նշել են, որ այդ հոգատարությունն ու հետևողականությունը նկատելի է նաև տոնական Երևանում: Նրանք իրենց հիացմունքն են փոխանցել քաղաքապետին նաև մայրաքաղաքի տոնական ձևավորման, բազմաթիվ ու բազմատեսակ միջոցառումների և տոնական շքեղ լուսավորության համար: Առանձնակի կարևորելով մայրաքաղաքի բնակիչների գնահատանքն ու Երևանի հանդեպ դրսևորած սրտացավությունը` քաղաքապետը վստահեցրել է, որ ներկայացված ու նախանշված բոլոր ծրագրերը լինելու են շարունակական:
Սարյան պուրակում Տարոն Մարգարյանը նկատել է նաև լուսանկարվող նորապսակների, որոնց շնորհավորել ու մաղթել է անսահման երջանկություն:

Мэр Тарон Маргарян прошелся по праздничному Еревану
На 34 сценах, установленных в столице, с раннего утра проходили праздничные мероприятия, объединившие многих людей разного возраста и предпочтений. Чтобы разделить праздник с жителями города, мэр Еревана Тарон Маргарян побывал в разных местах столицы, наблюдал за праздничными мероприятиями и поздравлял участников праздника с 2797-летием Еревана.
Поблагодарив мэра за ежедневную работу, направленную на то, чтобы Ереван стал более уютным и благоустроенным, жители города отметили, что эта забота и последовательность ощутима также в праздничном Ереване.
Подчеркнув особую важность такой оценки, мэр заверил, что представленные и намеченные все программы будут носить продолжительный характер.
В сквере имени Сарьяна Тарон Маргарян заметил фотографирующихся молодоженов, поздравил их и пожелал большого счастья.