Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրավերով Երևան է ժամանել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հրավերով հոկտեմբերի 7-ի երեկոյան պաշտոնական այցով Երևան է ժամանել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն: «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում Փարիզի գործընկերոջը դիմավորել է Երևանի քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով հրավերն ընդունելու համար` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը համոզմունք է հայտնել, որ Փարիզի քաղաքապետի այցով երկու մայրաքաղաքների արդյունավետ համագործակցության նոր սկիզբ կդրվի:
Անն Իդալգոն էլ իր հերթին նախ շնորհավորել է Երևանի գալիք տոնն ու նշել է, որ Փարիզի կողմից նույնպես կարևորվում է Երևանի հետ համագործակցության ամրապնդումը, ինչի համար երկուստեք առկա է մեծ ներուժ:

По приглашению мэра Тарона Маргаряна в Ереван прибыла мэр Парижа Анн Идальго
По приглашению мэра Еревана Тарона Маргаряна вечером 7-го октября с официальным визитом в Ереван прибыла мэр Парижа Анн Идальго. В международном аэропорту «Звартноц» госпожу Идальго встречал мэр Еревана Тарон Маргарян.
Выразив благодарность за принятие приглашения, мэр Еревана выразил уверенность в том, что визит мэра Парижа послужит стимулом для дальнейшего эффективного сотрудничества между двумя столицами.
В свою очередь Анн Идальго поздравила с праздником и отметила, что Париж также придает важность укреплению сотрудничества с Ереваном.