Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել Էրեբունի վարչական շրջանում
Երևանի համաչափ զարգացման համատեքստում, մայրաքաղաքում իրականացվող բակերի համալիր բարեկարգման ծրագրի շրջանակում, ընթացիկ տարում լայն թափով աշխատանքներ են իրականացվում նաև Էրեբունի վարչական շրջանում: Աշխատանքային այցի ընթացքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է վարչական շրջանի Խաղաղ Դոնի 5 շենքի բակային տարածքի բարեկարգման աշխատանքների ընթացքին: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ համալիր բարեկարգման ծրագրով բակում կտեղադրվեն նստարաններ, զրուցարաններ, մանկական ժամանակակից խաղեր ու մարզական գույք: Բակային տարածքն ապահովված կլինի նաև ոռոգման և արտաքին լուսավորության նոր համակարգերով:
Իրենց գոհունակությունը հայտնելով Երևանի քաղաքապետին՝ բնակիչները ողջունել են ցուցաբերվող մոտեցումն ու հատկանշել, որ վարչական շրջաններում իրականացվող ծրագրերը մայրաքաղաքի համաչափ զարգացման ամենախոսուն ապացույցն են: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն էլ շնորհակալություն է հայտնել բնակիչներին՝ բակերի բարեկարգման ծրագրերին ակտիվ մասնակցելու և քաղաքային իշխանության նկատմամբ ցուցաբերած վստահության համար, նաև վստահեցրել, որ նախանշված զարգացման բոլոր ծրագրերը լինելու են շարունակական:
«Մեզ համար իսկապես կարևոր է մեր բնակիչների ակտիվ մասնակցությունը քաղաքային ծրագրերին: Շինարարների և պատասխանատուների առջև հստակ խնդիր է դրված՝ աշխատանքների ընթացքում հաշվի առնել բնակիչների առաջարկներն ու դիտարկումները: Լինում են դեպքեր, երբ բակային տարածքների բարեկարգման աշխատանքների ընթացքում բնակիչների առաջարկով նախագծային փոփոխություններ են կատարվում, որպեսզի բակն առավել հարմարավետ լինի իրենց համար»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Վարչական շրջանի ղեկավարի ուղեկցությամբ քաղաքապետն այցելել է նաև Էրեբունի վարչական շրջանի թիվ 69 մանկապարտեզ, որը ևս Երևանի քաղաքապետարանի այս տարվա ծրագրով հիմնանորոգվում է: Հետևելով աշխատանքների ընթացքին՝ քաղաքապետը պատասխանատուներին հանձնարարել է մշտական ուշադրության կենտրոնում պահել աշխատանքների որակն ու այն ավարտել սահմանված ժամկետում:

Мэр Тарон Маргарян побывал с рабочим визитом в административном районе Эребуни
В контексте пропорционального развития Еревана, в рамках программы по капитальному ремонту дворов, в текущем году с размахом осуществляются работы в административном районе Еревана-Эребуни. Мэр Тарон Маргарян во время рабочего визита ознакомился с ходом работ по благоустройству, проводимых во дворе здания по улице Тихого Дона 5. Мэру было доложено, что по программе комплексного благоустройства во дворе будут установлены скамейки, беседки, современные детские игры и спортивный инвентарь. Двор будет также обеспечен системами орошения и освещения.
Выразив свою благодарность мэру Еревана, жители поприветствовали проявленный подход и отметили, что реализуемые в административном районе программы являются самым ярким свидетельством пропорционального развития столицы.
Мэр Тарон Маргарян поблагодарил жителей за активное участие в программе по благоустройству дворов и за проявленное по отношению к городским властям доверие. Мэр также заверил, что все программы развития будут продолжительными.
«Для нас действительно важно активное участие наших жителей в городских программах. Перед строителями и ответственными лицами поставлена конкретная задача-в ходе реализации работ рассмотреть также предложения и замечания жителей»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
В сопровождении руководителя административного района мэр посетил также детский сад N69, где проводится капитальный ремонт. Мэр поручил держать в центре постоянного внимания качество работ и завершить их в установленные сроки.