Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է կոնդեցիների հետ
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Կոնդ թաղամասի բնակիչներին: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տներին հարակից հողամասերի, այդ թվում բակային տարածքներում գտնվող ու բնակելի նշանակության օժանդակ շինությունների նկատմամբ բնակիչների իրավունքների վերականգնմանն առնչվող խնդիրներ:
Տիգրան Ավինյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի նպատակը կոնդեցիների կողմից տարիներով տիրապետած տարածքների նկատմամբ սեփականության իրավունքի վերականգնումն  ու կառուցապատման ծրագիր իրագործելու պարագայում  կառուցապատողի, ձեռքբերողի կողմից սեփականության իրավունքների խախտման հնարավոր դեպքերի բացառումն է:
Նշենք, որ տասնամյակներ շարունակ թաղամասի բնակիչները բախվել են սեփականության իրավունքին վերաբերող տարաբնույթ խնդիրների։
Թաղամասում ընդհանուր առմամբ գույքագրված է շուրջ 900 գույքային միավոր: Դրանց նկատմամբ իրավունքների վերականգնման կամ օրինականացման համար, ի դեպ, քաղաքապետարան մուտքագրված արդեն ավելի քան 670 դիմում կա:

Мэр Тигран Авинян встретился с жителями Конда
Мэр Еревана Тигран Авинян провёл встречу с жителями района Конд. В ходе встречи обсуждались вопросы прав собственности на земельные участки и прилегающие к домам пристройки хозяйственного назначения.
Тигран Авинян вновь подчеркнул, что восстановление законных прав граждан на территории, которыми они фактически владеют на протяжении десятилетий, остаётся приоритетом городских властей. Особое внимание будет уделено защите интересов жителей от возможных нарушений со стороны застройщиков в рамках реализации программ градостроительного развития района.
Вопрос юридического оформления недвижимости в Конде оставался нерешённым многие годы.
Всего в районе проведена инвентаризация около 900 объектов недвижимости. Для восстановления или легализации прав на них в мэрию уже поступило более 670 заявлений.