Քննարկվել են Երևանի քաղաքապետարանի ու Եվրոպական ներդրումային բանկի գործակցությանն առնչվող հարցեր
Երևանյան 32 մանկապարտեզներ ու 6 պոլիկլինիկաներ կհիմնանորոգվեն Երևանի քաղաքապետարանի ու Եվրոպական ներդրումային բանկի գործակցությամբ: Ծրագիրը ներառում է ինչպես շենքերի սեյսմիկ ամրացում, այնպես էլ էներգաարդյունավետ միջոցառումներ:
Համատեղ նախագծերին առնչվող խնդիրներ են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ու բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ներկայացուցչության ղեկավար Մաչեյ Չուրայի հանդիպման ընթացքում:
Քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն առանձնակի կարևորել է միջազգային կառույցների մասնակցությունը Երևանի ենթակառուցվածքների զարգացման գործում և նշել, որ համայնքը պատրաստ է քննարկել նոր նախագծեր:
Բանկի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ներկայացուցչության ղեկավար Մաչեյ Չուրան քաղաքապետին համագործակցության մի շարք նոր ծրագրեր է առաջարկել և նշել, որ բանկը պատրաստակամ է ընդլայնել գործակցության բնագավառներն ու օժանդակել Երևանին տարբեր խնդիրների լուծման գործում:
Կողմերն անդրադարձել են նաև մետրոպոլիտենի վերակառուցման ծրագրին ու տրանսպորտային համակարգի նախաձեռնված բարեփոխումներին:

Обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством мэрии Еревана с Европейским инвестиционным банком
32 детских сада и 6 поликлиник в Ереване будут капитально отремонтированы в рамках сотрудничества между мэрией Еревана и Европейским инвестиционным банком. Программа включает как сейсмическое укрепление зданий, так и меры, направленные на энергоэффективность.
Вопросы, связанные с реализацией совместных проектов, были обсуждены во время встречи мэра Еревана Тиграна Авиняна с руководителем регионального представительства ЕИБ на Южном Кавказе Мачеем Чурой.
Мэр Авинян подчеркнул особое значение участия международных организаций в развитии инфраструктур Еревана, отметив, что община готова к обсуждению новых проектов.
Руководитель регионального представительства банка на Южном Кавказе Мачей Чура предложил мэру несколько новых проектов, подчеркнув готовность банка расширить рамки сотрудничества с Ереваном и оказать поддержку в решении различных проблем.