Քննարկվել են քաղաքային զարգացման ներդրումային ծրագրերին առնչվող հնարավորությունները
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության Արտահանման ֆինանսավորման գործակալության («UKEF») Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գծով ղեկավար Շեբնեմ Ալպի գլխավորած պատվիրակությանը: Այցի նպատակն է քննարկել համագործակցության հնարավորություններն ու առաջնահերթ ծրագրերի համար գործակալության (UK Export Finance) աջակցությամբ ֆինանսավորման հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում քաղաքապետը հյուրերին է ներկայացրել ենթակառուցվածքային ու քաղաքային զարգացման ներդրումային հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերը: Տիգրան Ավինյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում իրագործվող ծրագրերը պահանջում են նորարարական լուծումներ և արդյունավետ ֆինանսական գործիքներ, ուստի այդպիսի կառույցների հետ գործակցությունը կարևոր նշանակություն ունի Երևանի համար։
Պատվիրակության անդամներն իրենց հերթին նշել, են որ պատրաստակամ են քննարկել Երևանի քաղաքապետարանի հետ գործակցության հնարավոր ձևաչափերը և նպաստել ներդրումային ծրագրերի առաջխաղացմանը։

Обсуждены возможности реализации инвестиционных программ городского развития
Мэр Еревана Тигран Авинян принял делегацию британского агентства по экспортному финансированию (UK Export Finance) во главе с Шебнем Альп, руководителем департамента Восточной Европы и Центральной Азии. Стороны обсудили перспективы сотрудничества и возможные механизмы финансирования приоритетных городских проектов при поддержке агентства.
Мэр представил гостям перспективные инвестиционные проекты в сфере инфраструктуры и городского развития. Тигран Авинян вновь подчеркнул, что реализуемые в столице программы требуют инновационных решений и эффективных финансовых инструментов. В этой связи сотрудничество с подобными организациями имеет важное значение для Еревана.
Члены делегации, в свою очередь, выразили готовность обсудить возможные форматы сотрудничества с мэрией Еревана и содействовать продвижению инвестиционных программ.