Կարևոր որոշում՝ ինքնակամների հարցում. կայացել է ավագանու արտահերթ նիստը
Երևան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող հողամասում կառուցված ինքնակամ կառույցն այսուհետև կարող է քանդվել Երևանի քաղաքապետի որոշմամբ՝ անկախ կառույցի ավարտվածության աստիճանից և օրինականացման ենթակա լինել կամ չլինելու հանգամանքից: Այսօր կայացած արտահերթ նիստում ավագանին հավանություն տվեց որոշման նախագծին: Հարկ է նշել, որ քաղաքապետարանի կողմից ինքնակամ շինությունն օտարելու դեպքում նախապատվությունը չի տրվելու այդ շինությունը կառուցած անձին: Որոշման նախագծի վերաբերյալ ներկայացնելով իրենց կարծիքներն ու դիտարկումները՝ ավագանու անդամները նշել են, որ ոլորտի կարգավորմանն ուղղված ցանկացած նախաձեռնություն ողջունելի է:
Երևանի ավագանու որոշմամբ Տավուշի մարզի Բերդ համայնքի Այգեձոր գյուղի մանկապարտեզի շենքային պայմանների բարելավման նպատակով համայնքային բյուջեից կհատկացվի 8 միլիոն 622 հազար դրամ: 3 միլիոն դրամ էլ կտրամադրվի Սյունիքի մարզի Տեղ համայնքի Կոռնիձոր գյուղում կառուցվող նոր պուրակի համար մանկական խաղատեսակներ ձեռք բերելու և տեղադրելու նպատակով:

Принято важное решение относительно незаконных построек: состоялось внеочередное заседание Совета старейшин
Отныне любая незаконная постройка, построенная на принадлежащих общине участках, может быть снесена решением мэра Еревана вне зависимости от степени завершенности постройки и намерению легализации. На сегодняшнем заседании Совет старейшин одобрил проект данного решения. Следует отметить, что в случае, если мэрия примет решение об отчуждении незаконной постройки, предпочтение не будет отдано лицу, предпринявшему строительство. Представив свои мнения и замечания относительно проекта решения, члены совета подчеркнули,что приветствуются любые инициативы, направленные на урегулирование сферы.
Решением Совета старейшин из бюджета общины будет выделена сумма в 8 миллионов 622 тысячи драмов на благоустройство здания детского сада в деревне Айгедзор Тавушского марза. Сумма в 3 миллиона драмов будет выделена на приобретение и установку детских игровых площадок в новом парке, строящемся в деревне Корнидзор общины Тех в Сюникском марзе.