Կայացել է Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի՝ նորանշանակ կազմով առաջին նիստը
Երևանի քաղաքապետին կից քաղաքային համայնքի զարգացման հնգամյա ծրագրի և տարեկան բյուջեի կառավարման խորհրդի նորանշանակ անդամներին իր ողջույնի խոսքը հղեց Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը` շնորհավորելով Խորհրդի կազմում ընգրկվելու կապակցությամբ:
Խորհրդի անդամներին ներկայացվեց «Երևանի զարգացման 2026 թվականի ծրագրի հաստատման մասին», «Երևան քաղաքի 2026 թվականի բյուջեն հաստատելու մասին», «Երևան համայնքում տեղական տուրքերի 2026 թվականի դրույքաչափերը սահմանելու մասին», «Երևան համայնքում տեղական վճարների 2026 թվականի դրույքաչափերը սահմանելու մասին», «Երևան համայնքում 2026 թվականի տեղական վճարների գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» և «Երևան համայնքում 2026 թվականի տեղական տուրքերի գծով արտոնություններ սահմանելու մասին» ավագանու որոշման նախագծերը, որոնք պետք է դրվեն հանրային քննարկման:
Խորհրդի անդամները մեծ ոգևորությամբ և հիացմունքով իրենց մասնակցությունն ունեցան օրակարգային հարցերի քննարկմանը, և որոշում կայացվեց միաձայն քվեարկությամբ նախագծերը 2025 թվականի նոյեմբերի 17-ից դեկտեմբերի 02-ը ներառյալ ներկայացնել հանրային քննարկման, որի ընթացքում՝ նոյեմբերի 27-ին` ժամը 15:00-ին, կանցկացվի հանրային բաց լսում:
Մասնակցության համար բոլոր շահագրգիռ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց կողմից անհրաժեշտ է առձեռն կամ առցանց ներկայացնել դիմում՝ մինչև նոյեմբերի 26-ը ներառյալ:
2025 թվականի նոյեմբերի 17-ից դեկտեմբերի 02-ը ներառյալ քաղաքացիներն իրենց առաջարկներն ու դիտարկումները կարող են ուղարկել նաև առցանց՝ www.yerevan.am, www.e-draft.am կայքերով, էլեկտրոնային փոստով (fin.gorc@yerevan.am), ինչպես նաև գրավոր ներկայացնել քաղաքապետարան:

Состоялось первое заседание Совета по управлению пятилетней программой развития города и ежегодным бюджетом при мэре Еревана в новом составе
Заместитель мэра Еревана Левон Оганнисян выступил с приветственной речью перед новоназначенными членами Совета по управлению пятилетней программой развития города и ежегодным бюджетом при мэре Еревана, поздравив их с назначением в состав Совета.
Членам Совета были представлены следующие проекты решений Совета старейшин: «Об утверждении Программы развития города Еревана на 2026 год», «Об утверждении бюджета города Еревана на 2026 год», «Об установлении ставок местных платежей в общине Ереван на 2026 год», «Об установлении льгот по местным платежам в общине Ереван на 2026 год». Все проекты решений будут представлены на общественное обсуждение.
Члены Совета с большим интересом приняли участие в обсуждении вопросов повестки дня, и единогласно было принято решение вынести проекты на общественное обсуждение с 17 ноября по 2 декабря 2025 года включительно. 27 ноября в 15:00 состоится открытое слушание.
Для участия всем заинтересованным физическим и юридическим лицам необходимо подать заявку лично или онлайн до 26 ноября.
С 17 ноября по 2 декабря 2025 года граждане также могут направлять свои предложения и замечания онлайн на сайтах www.yerevan.am и www.e-draft.am, по электронной почте fin.gorc@yerevan.am, а также предоставлять их в письменной форме в мэрию.