Կայացել է Երևանի քաղաքապետին կից «Սոցիալական աջակցության տրամադրման» խորհրդի հերթական նիստը
Երևանում սոցիալական աջակցության կարիք ունեցող ընտանիքների խնդիրներն են քննարկվել Երևանի քաղաքապետին կից հասարակական կարգով գործող «Սոցիալական աջակցության տրամադրման» խորհրդի հերթական նիստում: Նիստը վարել է Երևանի փոխքաղաքապետ Սարգիս Մադաթյանը:
Օրակարգում ընդգրկված հարցերը, որոնք ներկայացվել էին վարչական շրջանների կողմից, հիմնականում վերաբերում էին ուսման վարձավճարի փոխհատուցմանը, ինչպես նաև բնակարանի վերանորոգման նպատակով աջակցության տրամադրմանը:  Քվեարկությամբ օրակարգում ընդգրկված բոլոր հարցերը հաստատվեցին:
Քննարկումների ընթացքում նիստին ներկա Երևանի ավագանու անդամներն ու սոցիալական պաշտպանության ոլորտի ՀԿ-ների ներկայացուցիչներն անդրադարձել են սոցիալական ոլորտում առկա խնդիրներին ու դրանց լուծման հնարավոր ուղիներին՝ ընդգծելով սոցիալապես անապահով ընտանիքների աջակցության համակարգված և շարունակական բարելավման անհրաժեշտությունը։

Состоялось очередное заседание «Совета по социальной поддержке» при мэре Еревана
В мэрии Еревана состоялось очередное заседание «Совета по социальной поддержке» при мэре Еревана, на котором обсуждались вопросы оказания помощи семьям, находящимся в трудной жизненной ситуации. Заседание прошло под председательством заместителя мэра Еревана Саргиса Мадатяна.
В повестку дня, сформированную на основании предложений административных районов, были включены вопросы, касающиеся частичной компенсации платы за обучение, а также реализации комплексных мер, направленных на улучшение жилищных условий граждан. Все представленные предложения были одобрены в ходе голосования.
В ходе обсуждения члены Совета старейшин Еревана и представители общественных организаций, действующих в сфере социальной защиты населения, рассмотрели актуальные проблемы данной сферы. Участники обсудили возможные пути их эффективного решения и подчеркнули необходимость системного и последовательного совершенствования механизмов поддержки социально уязвимых семей.