«Լավագույն մարզական ընտանիք 2015»-ի երևանյան մասնակիցները մեկնել են Ծաղկաձոր
ՀՀ նախագահի մրցանակի համար անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք 2015» հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլին մասնակցելու նպատակով Երևանը ներկայացնող 12 ընտանիք սեպտեմբերի 6-ին մեկնել է Ծաղկաձորի գլխավոր մարզաբազա: Երևանյան մարզական պատվիրակությանն ուղղված ողջույնի խոսքում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի և երիտասարդության հարցերի բաժնի պետ Յուրի Մամիկոնյանը նշել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը և անձամբ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ամեն ինչ արել են, որ երևանյան ընտանիքները բարոյահոգեբանական ու ֆիզիկական բարձր պատրաստվածությամբ մասնակցեն այս պատասխանատու ու պատվաբեր մրցույթին, որի անցկացման նախորդ 11 տարիների ընթացքում մշտապես առաջինն ու առաջատարն են եղել երևանցիները: Յուրի Մամիկոնյանը հույս է հայտնել, որ այս տարի ևս երևանցիները հուսախաբ չեն անի իրենց երկրպագուներին, ու արդեն երկրորդ տարին ընդհանուր թիմային հաշվարկով խաղարկվող Հայաստանի Հանրապետության նախագահի գլխավոր մրցանակ գավաթը երկրորդ անգամ անընդմեջ կհանգրվանի Երևանի քաղաքապետարանում:
Մրցույթի մասնակիցներն իրենց հերթին վստահեցրել են, որ ի դեմս Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի` Երևանի քաղաքապետարանն ամեն ինչ արել է հաջող մրցելույթներ ունենալու համար և հավաստիացրել, որ կանեն ամեն ինչ՝ մայրաքաղաքի մարզական պատիվը բարձր պահելու համար: Մրցույթն անցկացվում է չորս տարիքային խմբերով` խաղային փոխանցումավազք 30մ., վարժություն բասկետբոլի գնդակով, խաղային փոխանցումավազք թենիսի գնդակներով, հեռացատկ (տեղից), խաղային փոխանցումավազք 80 մ. (15մ.+25մ.+40մ.), հավաքիր «ՀԱՂԹԱՆԱԿ» բառը և հրաձգություն (վերջինս երրորդ ու չորրորդ տարիքային խմբերի համար օդամղիչ հրացանով) մրցաձևերից: Սեպտեմբերի 12-ին Ծաղկաձորում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանն անձամբ մրցանակները կհանձնի Հայաստանի լավագույն մարզական ընտանիքներին, իսկ գլխավոր մրցանակ գավաթը՝ ընդհանուր հաշվարկով հաղթող պատվիրակությանը: 2014 թվականից այս մրցույթին առանձին հաշվարկով մասնակցում են նաև հաշմանդամ ունեցող ընտանիքները:

Участники ереванской команды «Лучшая спортивная семья 2015» отправились в Цахкадзор
С целью участия в финале республиканского соревнования «Лучшая спортивная семья 2015» за приз Президента Армении, 6-го сентября 12 семей, представляющих Ереван, отправились на главную спортивную базу Цахкадзора. В своей приветственной речи, адресованной спортивной делегации Еревана, начальник отдела по вопросам молодежи и спорта мэрии Еревана Юрий Мамиконян отметил, что мэрия Еревана и лично мэр Тарон Маргарян сделали все возможное, чтобы обеспечить высокую морально-психологическую и физическую готовность ереванских семей, принимающих участие в этом ответственном соревновании. За предыдущие 11 лет проведения этого соревнования ереванцы всегда занимали лидирующие позиции. Юрий Мамиконян выразил надежду, что и в этом году ереванцы не разочаруют своих болельщиков, и в общем командном зачете победят, и Кубок Президента Армении во второй раз подряд займет свое место в мэрии Еревана.
Участники соревнования в свою очередь заверили, что в лице мэра Тарона Маргаряна мэрия Еревана сделала все возможное для удачного проведения соревнований, и что они сделают все возможное для поддержания высокой спортивной чести столицы. 12 –го сентября в Цахкадзоре Президент Армении Серж Саргсян лично вручит призы лучшим спортивным семьям Армении, а главный приз-Кубок Президента будет вручен делегации, победившей в общем зачете. С 2014 года в этом соревновании, в отдельном зачете участвуют семьи, в которых есть инвалиды.