Լավագույն մարզական վարչական շրջան է ճանաչվել Նորք-Մարաշը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ներկա է գտնվել մայրաքաղաքի «Ջրաշխարհ» համալիրում կազմակերպված «Երևանյան մարզական ամառ 2016» մարզամշակութային միջոցառմանը: Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ կյանքի կոչվող ու արդեն հաճելի ավանդույթ դարձած այս միջոցառումը, որն ուղղված է մարզական կյանքի աշխուժացմանն ու առողջ ապրելակերպին, դարձել է սիրված ու սպասված: Երևանի 12 վարչական շրջանների թիմերի շքերթով մեկնարկած միջոցառումն ուղեկցվել է ցուցադրական ելույթներով: Հանդիսատեսին ողջունել են նաև պարային սիրված խմբեր: Երրորդ տարին անընդմեջ անցկացվող միջոցառման շրջանակում վարչական շրջանների թիմերը մրցել են միմյանց հետ տարբեր մրցախաղերում:
«Երևանյան մարզական ամառ 2016» մրցախաղի արդյունքներով լավագույն մարզական վարչական շրջան է ճանաչվել Նորք-Մարաշը: Երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցրել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի թիմը, իսկ երրորդ տեղը` Նոր Նորք վարչական շրջանը: Հաղթող թիմերին գավաթները հանձնել ու շնորհավորել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Հանդիսավոր արարողության շրջանակում պարգևներ են հանձնվել նաև «Երևանյան ամառ 2016» եռամսյա ծրագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետի փոխանցիկ գավաթի համար անցկացված 8 մրցաշարերից բաղկացած փառատոնում հաղթած վարչական շրջանների թիմերին:
Երեք տարի անընդմեջ «Առողջ սերունդ՝ պաշտպանված հայրենիք» համաքաղաքային բակային ավանդական փառատոնի գավաթը շահելու համար էլ այն մշտապես հանձնվել է Աջափնյակ վարչական շրջանին:

Норк-Мараш признан лучшим спортивным административным районом Еревана
Мэр Еревана Тарон Маргарян присутствовал на спортивно-культурном мероприятии «Ереванское спортивное лето 2016», организованном в комплексе «Джрашхар». Ставшее традиционным и реализуемое по инициативе мэрии Еревана мероприятие, цель которой - активизировать спортивную жизнь столицы и способствовать здоровому образу жизни, стало одним из популярных и ожидаемых. Мероприятие началось парадным маршем команд из 12 административных районов Еревана и сопровождалось показательными выступлениями. Зрителей приветствовали также известные исполнители и танцевальные группы.
В рамках мероприятия, организуемого 3-ий год подряд, команды административных районов соревновались в различных видах спорта.
По итогам конкурса «Ереванское спортивное лето 2016» победителем стал административный район Норк-Мараш. Второе место занял административный район Малатия-Себастия, третье место-административный район Нор Норк. Мэр Еревана Тарон Маргарян поздравил победившие команды и вручил им кубки.
В рамках торжественной церемонии награды были вручены также командам административных районов, победившим в фестивале на кубок мэра Еревана по 8-и видам спорта, проводимом в рамках программы трехмесячных мероприятий «Ереванское лето 2016».
Кубок традиционного общегородского дворового фестиваля «Здоровое поколение-защищенная родина» уже третий год подряд достался административному району Ачапняк.