«MAN» ավտոբուսների հերթական խմբաքանակը շուտով երթուղի դուրս կգա
Բնապահպանապես ավելի մաքուր ավտոբուսային շարժակազմ՝ հարմարավետ երթևեկության համար. «MAN» մակնիշի 87 ավտոբուսների հերթական խմբաքանակը շուտով երթուղի դուրս կգա: Պետություն-համայնք-միջազգային գործընկեր կառույցներ գործակցությամբ Երևանը շարունակում է տրանսպորտային համակարգի բարեփոխումը՝ փուլ առ փուլ իրատեսական դարձնելով նախագծի իրականցումը:
Ծրագրի արդյունքներն ամփոփել են Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, ՎԶԵԲ-ի երևանյան ներկայացուցչության ղեկավար Ջորջ Ախալկացին, Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար Անդրեա Վիկտորինը և ՎԶԵԲ փոխտնօրեն (E5P հիմնադրամ) Էվա Մանիկը:
Այս ավտոբուսները որակով ու հարմարավետությամբ անհամեմատելի են Երևանում երբևէ շահագործված հանրային տրանսպորտի հետ: Նախագիծը ֆինանսավորել են Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկն ու Արևելյան Եվրոպայի էներգաարդյունավետության և շրջակա միջավայրի գործընկերության հիմնադրամը (E5P):
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկն, ի դեպ, Հայաստանում առաջատար ներդրողներից է: Իր գործունեության մեկնարկից ի վեր բանկը մեր երկրում 206 ծրագրերում ներդրել է շուրջ 2 միլիարդ եվրո: Համատեղ նախագծերի արդյունավետ կյանքի կոչումն ու նախանշվող ծրագրերը ևս մեկ անգամ փաստում են, որ Երևանը վստահելի ու կարևոր գործընկեր է միջազգային կառույցների համար: Մանրամասները՝ տեսանյութում:

Еще одна партия автобусов марки «МАН» скоро выйдет на маршруты
Экологически более чистые автобусы для более удобного движения: скоро на маршруты выйдет новая партия из 87 автобусов марки «МАН». В рамках сотрудничества между  государством, общиной и международными партнерами Ереван шаг за шагом осуществляет реформы транспортной системы.
Результаты программы были обобщены во время мероприятия, на котором присутствовали вице-премьер Мгер Григорян, заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, руководитель Ереванского представительства ЕБРР Джордж Ахалкаци, глава представительства ЕС в Армении Андреа Викторин и заместитель директора ЕБРР (E5P) Эва Маник.
Качество и удобство этих автобусов несравнимо с когда-либо эксплуатируемыми в Ереване автобусами. Проект профинансирован Европейским банком реконструкции и развития, который является одним из ведущих инвесторов, реализующих проектыв Армении. С начала своей деятельности в нашей стране банк осуществил 206 программ, вложив в нашей стране 2 миллиарда евро. С успехом осуществленные совместные проекты и намеченные программы свидетельствуют о том, что Ереван является надежным и важным партнером для международных структур. Подробности смотрите в видеорепортаже.