Մանկական գրքի փառատոն
մայիսի 30-ին, 31-ին և հունիսի 1-ին ձեզ սպասում ենք Անգլիական այգում, որտեղ ձեզ համար ստեղծելու ենք ջերմ, արևոտ միջավայր և միասին բացահայտելու ենք գրքերի կախարդական աշխարհը։
Երևանի քաղաքապետարանի և ՀՀ ԿԳՄՍՆ աջակցությամբ Անգլիական այգում կանցկացվի «Մանկական գրքի փառատոն-2026»-ը: Երեք օր շարունակ փոքրիկներին սպասվում է արկածներով, խաղերով և նոր բացահայտումներով լի ժամանց։
Փառատոնի ընթացքում սպասվում են մանկապատանեկան գրքերի շնորհանդեսներ, հատուկ հյուրեր արտասահմանից, պաղպաղակի հյուրասիրություն և սննդի հատվածներ, անվճար զիփլայն, ակվագրիմ, ինտերակտիվ խաղեր և աշխատարաններ փոքրիկների համար, հեքիաթի ժամեր և թատերական ներկայացումներ, երաժշտություն, միջոցառումներ հայտնի և սիրված արտիստների մասնակցությամբ, մեծ զեղչեր, ուրախ մթնոլորտ։
Փառատոնը տեղի կունենա մայիսի 30-ին, 31-ին և հունիսի 1-ին՝ ժամը 12:00-20:00-ն, Անգլիական այգում (մուտքը՝ Իտալիայի փողոցից)։

Фестиваль детской книги
30, 31 мая и 1 июня в Английском парке мы создадим для вас тёплую, по-настоящему летнюю атмосферу и вместе откроем волшебный мир книг.
При поддержке мэрии Еревана и Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Армения в Английском парке пройдёт «Фестиваль детской книги — 2026». В течение трёх дней юных гостей ждёт насыщенная программа, полная приключений, игр и новых открытий.
В программе фестиваля — презентации книг для детей и подростков, встречи с иностранными гостями, бесплатное мороженое и фуд-зоны, зиплайн, аквагрим, интерактивные игры и мастер-классы для детей, часы сказок и театральные представления, музыкальные выступления, участие известных и любимых артистов, а также специальные скидки и праздничная атмосфера.
Фестиваль пройдёт 30, 31 мая и 1 июня с 12:00 до 20:00 в Английском парке (вход со стороны улицы Италии).