Մարզական փառատոն՝  հաշմանդամություն ունեցող անձանց մասնակցությամբ
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ կայացել է հաշմանդամություն ունեցող անձանց մարզական փառատոնը, որին մասնակցել է շուրջ 170 մարզիկ։
Փառատոնի շրջանակում անցկացվել են մրցումներ 8 մարզաձևերից՝ անվասայլակով հոկեյ, անվասայլակով բասկետբոլ, սեղանի թենիս, շախմատ, պարածանրամարտ, պարաաթլետիկա՝ երեք մրցաձևով, բոչիա, շոու դաուն:
Մրցումները տեղի են ունեցել ՕՀՄ քոլեջում, Արտաշատի քաղաքային ստադիոնում և Շենգավիթի համալիր մարզաձևերի մարզադպրոցում։
Փառատոնը նպատակ ունի խթանել ներառական սպորտը և հավասար հնարավորությունների ապահովումը բոլորի համար՝ ընդգծելով, որ սպորտը հաղթահարում է սահմանները և միավորում է մարդկանց։

Спортивный фестиваль для людей с ограниченными возможностями
По инициативе мэрии Еревана состоялся спортивный фестиваль для людей с ограниченными возможностями, в котором приняли участие около 170 спортсменов.
В рамках фестиваля прошли соревнования по восьми видам спорта: хоккею на колясках, баскетболу на колясках, настольному теннису, шахматам, пара-тяжёлой атлетике, пара-атлетике (в трёх категориях), бочче и шоудаун.
Соревнования проходили в Ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва, на городском стадионе Арташата, а также в спортивной школе комплексных видов спорта Шенгавита.
Основная цель фестиваля — развитие инклюзивного спорта и создание равных возможностей для всех, независимо от физических ограничений. Мероприятие подчёркивает, что спорт способен преодолевать барьеры и объединять людей.