Մայրաքաղաքի Նոր Նորք վարչական շրջանը և Նովոսիբիրսկի Կենտրոնական շրջանը կհամագործակցեն
Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի և ՌԴ Նովոսիբիրսկ քաղաքի Կենտրոնական շրջանի միջև կնքվել է համագործակցության համաձայնագիր: Այն վավերացրել են մայրաքաղաքի Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանը և Երևան ժամանած Նովոսիբիրսկի Կենտրոնական շրջանի վարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Կանուննիկովը: Հարկ է նշել, որ դեռևս 2014թ. հոկտեմբերի 10-ին Երևանի և Նովոսիբիրսկի միջև ստորագրվել է եղբայրացման մասին համաձայնագիր: Այդ համատեքստում երկու քաղաքների միջև իրականացվել է փորձի և տեղեկատվության փոխանակում բոլոր այն ոլորտներում, որոնք կարևոր են Երևանի և Նովոսիբիրսկի հետագա զարգացման համար: Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Արմեն Ուլիխանյանը բարձր է գնահատել երկկողմ համագործակցության հաստատումը և ռուս գործընկերոջը մաղթել արդյունավետ աշխատանք` համաձայնագրով նախանշված ոլորտներում համատեղ ծրագրեր կյանքի կոչելու համար:
Հատկանշելով Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի դիրքորոշումը երկու քաղաքների բարեկամական և գործընկերային կապերն ընդլայնելու տեսակետից` նովոսիբիրսկյան պատվիրակության ղեկավար, Նովոսիբիրսկի Կենտրոնական շրջանի վարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Կանուննիկովն էլ վստահեցրել է, որ կարվի հնարավորը` նաև Նովոսիբիրսկի Կենտրոնական շրջանի և Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանի միջև սերտ համագործակցություն ծավալելու ուղղությամբ:

Административный район Еревана Нор Норк будет сотрудничать с Центральным округом Новосибирска
Между административным районом Еревана Нор Норк и Центральным округом г.Новосибирск РФ подписано соглашение о сотрудничестве. Документ подписали руководитель района Нор Норк Армен Улиханян и прибывший в Ереван руководитель Центрального округа Новосибирска Сергей Канунников.
Стоит отметить, что 10-го октября 2014г. между Ереваном и Новосибирском было подписано соглашение о побратимстве, в рамках которого между двумя городами был осуществлен обмен опытом и информацией в тех сферах, которые важны для дальнейшего развития Еревана и Новосибирска.
Руководитель административного района Нор Норк Армен Улиханян высоко оценил двустороннее сотрудничество и пожелал коллеге продуктивной работы.
Особо отметив позицию мэра Еревана Тарона Маргаряна по вопросу расширения дружественных и деловых связей между двумя городами, глава новосибирской делегации, руководитель Центрального округа Новосибирска Сергей Канунников заверил, что будет сделано все возможное для развития сотрудничества между Центральным округом Новосибирска и административным районо Нор Норк Еревана.