Մայրաքաղաքի վարչական շրջանները շարունակում են միջազգային համագործակցությունը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ «Միջազգային կապեր» ծրագրի շրջանակներում Ավան վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմը հյուրընկալել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան առաջին քարտուղար, Երևանում գիտության և մշակույթի ռուսական կենտրոնի փոխտնօրեն Իգոր  Կուսովին և միջմարզային իննովացիոն փոխհամագործակցության տնօրենի խորհրդական Սվետլանա  Զաքարյանին:
Հյուրերը վարչական շրջանի ղեկավարի աշխատակազմի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ նախ եղել են հայ և ռուս ժողովուրդների բարեկամությունը հավերժացնող «Հյուսիսափայլ» բարեկամության պուրակում, ապա այցելել նաև Հյուսիսային շրջանի հետ համագործակցող հ.171 դպրոց: Այնուհետև Գ.Ստարավոյտովայի անվան հ.177 դպրոցում պատվիրակությունը մասնակցել է ռուս գրող Սերգեյ Եսենինի ծննդյան 120-ամյա տարեդարձին նվիրված հոբելյանական միջոցառմանը:

Административные районы Еревана продолжают международное сотрудничество
По инициативе мэра Еревана Тарона Маргаряна в рамках программы «Международные связи», аппарат главы административного района Еревана Аван принял первого секретаря Чрезвычайного и Полномочного Посла РФ в Республике Армения, заместителя директора российского центра науки и культуры в Ереване Игоря Кусова и советника директора по межрегиональному инновационному сотрудничеству Светлану Закарян.
В сопровождении сотрудников аппарата административного района гости сперва побывали в сквере «Северное сияние», который был построен в знак дружбы армянского и русского народов. Они также посетили школу №171, которая сотрудничает с Северным округом Москвы. В школе №177 имени Г. Старовойтовой делегация приняла участие в юбилейном мероприятии, посвященном 120-летию со дня рождения русского поэта Сергея Есенина.