Մայրաքաղաքում բացվել է «Դաբլթրի-բայ-Հիլթն» հյուրանոցը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Կարեն Ճշմարիտյանի հետ միասին ներկա է գտնվել համաշխարհային ճանաչում ունեցող «Հիլթն Վորլդվայդ» ցանցի մաս դարձող «Դաբլթրի-բայ-Հիլթն» հյուրանոցի բացման արարողությանը: Հյուրանոցի բացումը կատարել են Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, «Ռենկո» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ջովաննի Ռուբինին, ընկերության բաժնետեր Ջովաննի Գասպարինին:
Հանրապետության Նախագահն ու Երևանի քաղաքապետը շրջել են միջազգային բարձրակարգ հյուրանոցային ապրանքանիշի պահանջներին համապատասխան կառուցված նորաբաց հյուրանոցային համալիրում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին և առաջարկվող ծառայությունների որակին:
«Դաբլթրի-բայ-Հիլթն» հյուրանոցը կառուցվել է պետական-մասնավոր հատված համագործակցության պայմանագրի շրջանակներում՝ նախկին հեծանվահրապարակի տարածքում, «Ռենկո» ընկերության կողմից։ 16 ամիս տևած շինարարության ընթացքում «Ռենկո» ընկերությունը ներգրավել է ավելի քան 500 աշխատակից։ Պատասխանատուների ներկայացմամբ` հյուրանոցի անձնակազմը բաղկացած կլինի մոտ 200 աշխատակցից։
Շրջայցի ժամանակ Նախագահին ու քաղաքապետին ներկայացվել է նաև Երևան քաղաքի նախկին հեծանվահրապարակի տարածքի զարգացման նախագիծը, ըստ որի «Ռենկո» ընկերությունը նախատեսում է իրականացնել բնապահպանական նախագիծ՝ նախկին հեծանվահրապարակի տարածքի մնացած հատվածի համար՝ ստեղծելով կանաչ տարածքներ և շատրվաններ, ինչի շնորհիվ հանրային և առևտրային հատվածը կդառնա առավել հրապուրիչ։ Ընկերությունը նախագծի շինարարական աշխատանքները նախատեսում է իրականացնել 5 տարվա ընթացքում՝ կատարելով 130-150 մլն եվրոյի ներդրում։

В Ереване открылась гостиница DoubleTree by Hilton
Президент РА Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном и министром экономики РА Кареном Чшмаритяном присутствовал на церемонии открытия гостиницы сети Hilton Worldwide— DoubleTree by Hilton. Честь открытия гостиницы была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну, генеральному директору RENCO Holding Джованни Рубини и акционеру компании Джованни Гаспарини.
Президент республики и мэр Еревана обошли гостиничный комплекс, построенный в соответствии с требованиями высококлассного международного гостиничного бренда, ознакомились с осуществленными инвестициями, созданными рабочими местами и качеством предлагаемых услуг.
Гостиница DoubleTree by Hilton построена компанией «RENCO» в рамках договора о государственно-частном сотрудничестве, на бывшей территории велотрека. Здание было построено за 16 месяцев и компания «RENCO», привлекла к работам более чем 500 рабочих. По словам ответственных лиц, численность персонала гостиницы составит примерно 200 сотрудников.
Президенту и мэру были представлены также проект развития территории бывшего велотрека Еревана, согласно которому компания «RENCO» планирует реализовать экологический проект- обустроить зеленую зону и фонтаны, благодаря которым общественный и коммерческий сектор станет более привлекательным. Компания планирует осуществить строительные работы проекта за 5 лет, сумма инвестиции составит 130-150млн долларов.