Մայրաքաղաքում բացվել է «Երևան Մոլ» բազմաֆունկցիոնալ համալիրը
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել մայրաքաղաքում «Երևան Մոլ» բազմաֆունկցիոնալ համալիրի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համալիրի բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և «Երևան Մոլ»-ի գլխավոր տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանին: Այնուհետ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Տարոն Մարգարյանի և Վազրիկ Սեկոյանի ուղեկցությամբ շրջել է նորակառույց համալիրի հարկաբաժիններով, ծանոթացել պայմաններին ու զրուցել աշխատակիցների հետ: Նշվել է, որ համալիրի կառավարման գծով խորհրդատուն «Տրիգրանիտ» մասնագիտացած ընկերությունն է, որն իր ճանաչումով 3-րդ անշարժ գույքի կառավարման և զարգացման ընկերությունն է ողջ Եվրոպայում և իրականացրել է ավելի քան 20 հաստատությունների զարգացման ու կառավարման խորհրդատվություն եվրոպական երկրներում։
Հանրապետության նախագահին ներկայացվել է, որ ավելի քան 59900 քմ ընդհանուր տարածքով առևտրի և զվարճանքի կենտրոնը կառուցվել է եվրոպական չափանիշներին համապատասխան, ինչի շնորհիվ հնարավոր է դարձել մեկ հարկի տակ ապահովել մի շարք աշխարհահռչակ ապրանքանիշների ներկայությունը: Վազրիկ Սեկոյանը նաև ընդգծել է, որ առանձնահատուկ մոտեցում է ցուցաբերվել ճարտարապետական լուծումների հարցում: Առևտրի և զվարճանքի կենտրոնի ներքին դիզայնում կարելի է տեսնել ուրարտական ժամանակաշրջանի սեպագիր արձանագրություններ: Շենքի ճարտարապետական նախագծերը մշակվել և իրականացվել են «Բրոդվեյ Մալյան» հանրաճանաչ միջազգային կազմակերպության և «Արխանգել» ճարտարապետական ընկերության կողմից։ Նաև նշվել է, որ «Երևան Մոլ»-ի հարկի տակ ներկայացված են 120 խանութներ և որ ստեղծվել է շուրջ 2000 աշխատատեղ տրամադրելու հնարավորություն։ Բացի այդ Հանրապետության ղեկավարին տեղեկացվել է, որ ամռանը «Երևան Մոլ»-ի հարկի տակ շահագործման կհանձնվի նաև Հայաստանում նախադեպը չունեցող ամենամեծ զվարճանքի կենտրոնը: Երևանում բացված նոր բազմաֆունկցիոնալ համալիրը գործելու է ամեն օր ժամը 10.00-ից 22.00-ը:

В столице открылся многофункциональный комплекс ''Ереван Мол''
Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на официальном открытии многофункционального комплекса ''Ереван Мол''. Чести открытия комплекса удостоились мэр Еревана Тарон Маргарян и генеральный директор ''Ереван Мол'' Вазрик Секоян. Затем президент Серж Саргсян в сопровождении Тарона Маргаряна и Вазрика Секояна прошелся по этажам нового комплекса, ознакомился с условиями и побеседовал с сотрудниками. Было отмечено, что советником по управлению комплексом была выбрана специализированная компания ''Тригранит'', которая является 3-й компанией по управления и развитию недвижимости во всей Европе.
Президенту республики было представлено, что центр торговли и развлечений площадью 59900кв. м. был построен в соответствии с европейскими стандартами, благодаря чему стало возможно собрать под одной крышей ряд всемирно известных брендов. Вазрик Секоян отметил, что особое внимание было уделено архитектурным решениям. Внутри здания можно заметить урартские клинописные надписи. Архитектурные проекты здания были разработаны и реализованы известной международной компанией ''Бродвей Малян'' и архитектурной компанией ''Архангел''. Было также отмечено, что в комплексе ''Ереван Мол'' представлено 120 магазинов и создано около 2000 рабочих мест.
Летом в комплексе ''Ереван Мол'' откроется самый большой центр развлечений. Новый многофункциональный комплекс будет работать ежедневно с 10.00 до 22.00.