Մայրաքաղաքում բացվել է «Օպերա Սուիթ» հյուրանոցը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ միասին ներկա է գտնվել մայրաքաղաքում կառուցված «Օպերա Սուիթ» հյուրանոցի և դրան հարակից տարածքում գտնվող Լևոն Անանյանի անվան Գրողների պուրակի բացման արարողություններին: Հյուրանոցի բացումը կատարել են Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և հյուրանոցի գլխավոր տնօրեն Մահմուդ Ահմեդը: Հանրապետության Նախագահը, Երևանի քաղաքապետը և ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը շրջել են միջազգային չափանիշներին համապատասխան կառուցված նորաբաց հյուրանոցային համալիրում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին և առաջարկվող ծառայությունների որակին: «Օպերա Սուիթ»-ի կառուցման աշխատանքները մեկնարկել են 2011թ., ավարտվել 2015թ. ապրիլի 15-ին: Կառավարումն իրականացնում է «Ռենկո» իտալական ընկերությունը: Պատասխանատուների ներկայացմամբ` հյուրանոցի անձնակազմը ներկայումս բաղկացած է 64 աշխատակցից, որոնց միջին ամսական աշխատավարձը 240.000 ՀՀ դրամ է։ «Օպերա Սուիթ»-ն ունի 15 վերգետնյա և 2 ստորգետնյա հարկեր: Այն առաջարկում է դելյուքս, սուիթ, բարձրակարգ սուիթ և 2 ռոյալ սուիթ կարգի սենյակներ: 11 հարկերում տեղակայված են 106 ինքնատիպ սենյակներ` կահավորված իտալական նորաոճ, հարմարավետ կահույքով: Ստորգետնյա հարկերում տեղակայված են կայանատեղին, գրասենյակային տարածքներ, պահեստներ և լվացքատուն: Հյուրանոցն ունի բաց և փակ սրճարաններ, ռեստորաններ, խորհրդակցության դահլիճներ, ֆիտնես կենտրոն` հագեցած նորագույն սարքավորումներով, սպա կենտրոն և լողավազան: «Օպերա Սուիթ»-ի 3 սրահներում՝ «Առնո», «Վագներ» և «Մոցարտ», կարող են մինչև 170 անձանց համար կազմակերպվել հանդիպումներ և այլ միջոցառումներ:
Հյուրանոցի հարակից տարածքում բացվել է նաև Լևոն Անանյանի անվան Գրողների պուրակը, որը հիմնել են 2013թ. ապրիլի 16-21-ը Երևանում անցկացված միջազգային պոեզիայի առաջին փառատոնի մասնակիցները՝ այդ տարածքում տնկելով իրենց պետությունները խորհրդանշող ծառեր: Պուրակի ընդհանուր մակերեսը կազմում է 1010 քմ, այն լիովին վերակառուցվել է «Օպերա Սուիթ» հյուրանոցի կողմից:
Պուրակում տեղադրված են հայ մեծանուն գրողներ Պարույր Սևակի, Վահան Տերյանի և Ավետիք Իսահակյանի հուշատախտակները: Բակի կենտրոնական մասում գտնվում է հանգստի գոտին, որը հարմարեցված է հատուկ օրերին միջոցառումներ կազմակերպելու համար:

В Ереване открылась гостиница «Опера Сьют»
Президент РА Серж Саргсян вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном присутствовал на церемониях открытия гостиницы «Опера Сьют» и находящегося по соседству сквера Писателей имени Левона Ананяна. Честь открытия гостиницы была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и генеральному директору гостиницы Махмуду Ахмеду. Президент республики, мэр Еревана и министр экономики обошли гостиничный комплекс, построенный в соответствии с международными требованиями, ознакомились с условиями проживания и работы, качеством предоставляемых услуг. Строительные работы гостиницы «Опера Сьют» начались в 2011 году, завершились 15-го апреля 2015 года. Гостиницей управляет итальянская компания «RENCO». По словам ответственных лиц, численность персонала гостиницы составляет 64 сотрудника, среднемесячная заработная плата которых составляет 240.000 драммов. 15 этажное здание гостиницы «Опера Сюит» имеет 2 подземных этажа. Предлагает номера класса Делюкс, Люкс, Сьют, Экзекьютив Сьют, и 2 номера класса Роял.
На 11 этажах расположены 106 номеров, обставленные итальянской современной и удобной мебелью. На подземных этажах расположены парковка, офисные и складные помещения, прачечная.
В гостинице есть открытые и закрытые кафе, рестораны, конференц-залы, фитнес-центр, оснащенный современным оборудованием, спа-центр и бассейн. В 3-х залах –«Арно», «Вагнер» и «Моцарт», которые вмещают до 170 человек, могут быть организованы различные мероприятия.
Сегодня на территории, прилегающей к гостинице, был также открыт сквер Писателей имени Левона Ананяна. Участники первого международного фестиваля поэзии, проведенного в Ереване с 16-го по 21-ое апреля 2013 г., основали парк, посадив здесь деревья, символизирующие их государства. Сквер, имеющий общую площадь в 1010 кв.м, был полностью перестроен при строительстве гостиницы «Опера Сьют».
В сквере установлены мемориальные доски великих армянских писателей –Паруйра Севака, Ваана Теряна и Аветика Исаакяна. В центральной части сквера расположена зона отдыха, которая приспособлена для организации различных мероприятий.