Մայրաքաղաքում բացվել է «Ռեդիսսոն բլու հոթել Երևան» հյուրանոցային համալիրը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել միջազգային ճանաչում ունեցող «Ռեդիսսոն բլու» առաջատար հյուրանոցային ցանցին պատկանող «Ռեդիսսոն բլու հոթել Երևան» հյուրանոցային համալիրի բացման արարողությանը:
«Ռեդիսսոն բլու հոթել Երևան»-ի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և Ռուսաստանում ու ԱՊՀ երկրներում «Ռեզիդոր» հյուրանոցային խմբի տարածաշրջանային նախագահ Միշել Ստալպորտին:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի հետ միասին շրջել է մայրաքաղաքի բարձրակարգ հյուրանոցների շարքը համալրած «Ռեդիսսոն բլու հոթել Երևան»-ում, ծանոթացել կատարված աշխատանքներին, իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին (շուրջ 135) և առաջարկվող ծառայությունների որակին:

В Ереване состоялось открытие гостиничного комплекса «Radisson Blu Hotel Yerevan»
Президент Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия гостиничного комплекса «Radisson Blu Hotel Yerevan», который принадлежит имеющей международное признание передовой гостиничной сети «Radisson Blu».
Честь торжественного открытия «Radisson Blu Hotel Yerevan» была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и региональному вице-президенту Rezidor Hotel Group по Восточной Европе и России Мишелю Сталпорту.
Президент Республики вместе с мэром столицы прошелся по отелю «Radisson Blu Hotel Yerevan», который пополнил ряд высококлассных гостиниц Еревана, ознакомился с проделанными работами, осуществленными инвестициями, созданными рабочими местами (порядка 135) и качеством предлагаемых услуг.