Մայրաքաղաքում տրվել է Երևանի արևելյան մարտարվեստների փառատոնի պաշտոնական մեկնարկը
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպության նախագահի առաջին տեղակալ Գառնիկ Հայրապետյանի հետ միասին ներկա է գտնվել Երևանի արևելյան մարտարվեստների փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Փառատոնը մեկտեղել էր Հայաստանի Հանրապետությունում արևելյան մարտարվեստով զբաղվող ֆեդերացիաներին:
Ներկաներին ուղղված ողջույնի իր խոսքում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն առանձնակի կարևորել է նմանատիպ փառատոների կազմակերպումը՝ վստահեցնելով, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում մշտապես շարունակելու է լինել մարզական բոլոր ֆեդերացիաների, մարզիչների ու մարզիկների կողքին:
«Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպության նախագահի առաջին տեղակալ Գառնիկ Հայրապետյանն էլ շնորհակալություն հայտնելով Երևանի քաղաքապետին` ցուցաբերվող մշտական աջակցության համար, ընդգծել է, որ Երևանի քաղաքապետարանի և Հայաստանի «Դինամո» մարզական հասարակական կազմակերպության միջև հաստատված համագործակցությունն իսկապես կարևոր էր ու անհրաժեշտ, ինչի շնորհիվ արդեն իսկ գրանցվում են շոշափելի արդյունքներ:
Փառատոնի պաշտոնական մեկնարկն ուղեկցվել է Հայաստանի Քիք-բոքսինգի, Ռազմական թաեքվանդոյի, Այկիկենդո կարատեի, Ավանդական կարատեի, Շոկոկա կարատեի ֆեդերացիաների և Դինամոյի ձյուդոյի սաների ցուցադրական ելույթներով:

В Ереване официально стартовал фестиваль восточных боевых искусств
Мэр Еревана Тарон Маргарян вместе с первым заместителем президента спортивной общественной организации «Динамо» Гарником Айрапетяном принял участие в торжественной церемонии открытия ереванского фестиваля восточных боевых искусств. Фестиваль собрал все федерации, которые занимаются восточным боевым искусством в РА.
В своей приветственной речи мэр Тарон Маргарян подчеркнул особую важность проведения подобных фестивалей и заверил, что мэрия Еревана, в рамках своих полномочий, всегда будет содействовать всем федерациям, тренерам и спортсменам.
Заместитель президента спортивной общественной организации «Динамо» Гарник Айрапетян выразив благодарность мэру Еревана за проявленное постоянное содействие подчеркнул, что сформированное между мэрией Еревана и спортивной общественной организацией «Динамо» сотрудничество было действительны важным и необходимым, благодаря которому уже регистрируются ощутимые результаты.
Фестиваль восточных боевых искусств сопровождался показательными выступлениями воспитанников федераций.