Մայրության տոնի առթիվ առաջին շնորհավորանքները՝ նոր մայրացած կանանց
Մայրության և գեղեցկության տոնի կապակցությամբ Երևանի քաղաքապետի տիկին Գոհար Մարգարյանն այցելել է Երևանի Շենգավիթ բժշկական կենտրոնի և Մոր և մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոնի ծննդատներ՝ շնորհավորելու այս օրերին մայրացած կանանց։
«Շնորհավորում եմ ձեզ մայրանալու, ինչպես նաև մայրության տոնի առթիվ։ Լավագույն պարգևն արդեն իրականում ունեք՝ ձեր երեխաներն են։ Աստված պահապան ձեր ընտանիքներին»,- հանձնելով նվերները՝ մայրացած կանանց մաղթել է Գոհար Մարգարյանը։
Քաղաքապետի տիկնոջ հետ ծննդատներ այցելած ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պատգամավոր Ռուզան Մուրադյանը, Երևանի ավագանու անդամներ Նաիրա Նահապետյանը, Աստղիկ Գևորգյանը, զրուցելով մայրացած կանանց հետ, ուրախությամբ նկատել են, որ նրանց մեծ մասն այս օրերին լույս աշխարհ են բերել իրենց երկրորդ կամ երրորդ երեխային։

Первые поздравления с Днем материнства получили женщины, недавно ставшие матерями
По случаю праздника Материнства и красоты, супруга мэра Еревана Гоар Маргарян посетила роддом Медицинского центра Шенгавит и Научно-исследовательского центра по охране здоровья матери и ребенка, чтобы поздравить женщин, недавно ставших матерями.
“Поздравляю вас с Днем материнства и красоты. Лучшая награда у вас уже есть, это ваши дети. Пусть Бог благословит ваши семьи”,- пожелала молодым матерям Гоар Маргарян, вручая подарки.
Вместе с супругой мэра, роддома посетили также заместитель председателя НС РА Эрмине Нагдалян, депутат НС Рузан Мурадян, члены Совета старейшин Еревана Наира Нагапетян, Астгик Геворгян, которые побеседовав с женщнами, с радостью заметили, что многие из них родили своих вторых и третьих детей.