Մեկնարկել է Երևանի ավագանու 6-րդ նստաշրջանը
Սեպտեմբերի 8-ին գումարված Երևանի ավագանու 6-րդ նստաշրջանի առաջին նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, օրակարգը և հաշվիչ հանձնաժողովի կազմը հաստատելուց հետո ավագանու անդամները միաձայն կողմ քվեարկությամբ հավանություն են տվել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Կիմ Երիցյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակը Վարդանանց փողոց, 2-րդ նրբանցք հ. 4 հասցեում փակցնելու մասին որոշման նախագծին:
Ավագանու միաձայն հավանությանն են արժանացել նաև Երևան քաղաքի Դավթաշեն վարչական շրջանի հ.192 հիմնական դպրոցը Խորհրդային Միության հայտնի հայ հետախույզ Գևորգ Վարդանյանի, ինչպես նաև Երևանի «Նուբարաշեն թաղային համայնքի երաժշտական դպրոց» ՊՈԱԿ-ը ՀՀ վաստակավոր արտիստ, պրոֆեսոր Վիլլի Մոկացյանի անուններով անվանակոչելու մասին որոշման նախագծերը:
Երևանի ավագանին որոշել է նաև Ռուսաստանի Դաշնության Սանկտ-Պետերբուրգ քաղաքից որպես նվիրատվություն ընդունել մայրաքաղաքի Արաբկիր վարչական շրջանում տեղադրված «Պաշարված Լենինգրադի երեխաները» հուշարձանը:
Ավագանին ձայների մեծամասնությամբ հավանություն է տվել նաև Երևան քաղաքի ավագանու «Երևանի քաղաքային համայնքում տեղական վճարների դրույքաչափերը սահմանելու մասին» որոշման մեջ փոփոխություն և լրացումներ կատարելու մասին որոշմանը:
Միաձայն կողմ քվեարկությամբ ավագանին հաստատել է նաև 2015 թվականի հուլիսի 1-ի դրությամբ կազմված Երևան քաղաքի հողային հաշվեկշիռը:

Состоялось первое заседание шестой сессии Совета старейшин Еревана
Совет старейшин Еревана в ходе первого заседания шестой сессии, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, после утверждения повестки дня и формирования счетной комиссии, единогласно одобрил проект решения об установлении мемориальной доски, увековечивающей память народного артиста РА Кима Ерицяна.
Совет старейшин единогласно одобрил также проект решения о наименовании школы N192 административного района Еревана Давташен именем армянского разведчика, героя Советского Союза Геворка Варданяна. Также был одобрен проект решения о наименовании Ереванской музыкальной школы административного района Нубарашен именем заслуженного артиста РА, профессора Вилли Мокацяна.
Совет старейшин одобрил также решение принять памятник «Дети блокадного Ленинграда», подаренный северной столицей РФ и установленный в административном районе Арабкир.
Совет старейшин Еревана одобрил также проекты решений об изменениях и дополнениях в решении Совета «Об установлении ставок местных платежей в городской общине Еревана».
Единогласно был подтвержден также земельный баланс Еревана, составленный по состоянию на 1 июля 2015 года.