Մեկնարկել է Երևանի քաղաքապետարանի հերթական սոցիալական նախաձեռնությունը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը բնապահպանության վարչության հետ համագործակցությամբ մեկնարկել է սոցիալական ծրագիր, որի շնորհիվ Երևանի բնակիչ 10-15 տարեկան երեխաները կարող են գրանցվել (զանգահարելով 1-05 հեռախոսահամարին) և այցելել «Կենդանիների խնամքի կենտրոն»:
Կենտրոնն այսօր ընդունեց երեխաների առաջին խմբին: Այցի ընթացքում նրանք հնարավորություն ունեցան խաղալու և խնամելու կենտրոնում ապրող շներին, ինչպես նաև սովորեցին կենդանիների հետ շփվելու կանոնները: Կրթականից  զատ ծրագիրն ունի նաև սոցիալական բաղադրիչ. ցանկության պարագայում մասնակիցները կարող են դառնալ խնամակալ:

Стартовала очередная социальная инициатива мэрии Еревана
Управление по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана совместно с Управлением по охране природы запустили социальную программу, в рамках которой дети в возрасте от 10 до 15 лет, проживающие в Ереване, могут посетить «Центр по уходу за животными». Чтобы зарегистрироваться, необходимо позвонить по номеру 1-05.
Сегодня Центр по уходу за животными принял первую группу детей. Во время визита ребята смогли поиграть с собаками, живущими в центре, позаботиться о них, а также узнать основные правила общения с животными. Помимо образовательной части программа имеет и социальное значение: желающие участники могут стать опекунами животных.